baneris leidinys

mikelionis bielskiene2Gintarė MARTINAITIENĖ
 
Rajono valdžia, matydama, kad konfliktinė situacija Socialinių paslaugų centre tęstis negali, trečiadienį bibliotekoje sukvietė specialų susirinkimą, kurio metu buvo suteiktos galimybės pasisakyti visoms suinteresuotoms pusėms. Administratorius Darius Mikelionis įteikė pareiškimą, jog išeina iš darbo. Meras Juozas Bertašius išreiškė viltį, kad „pašalinus kliuvinį“, tikėtina, bus baigta ir ši nemaloni tema.
 
Nuotr. Centro administratorius D. Mikelionis susirinkimo metu direktorei V. Bielskienei įteikė pareiškimą, kad nuo balandžio 1-osios išeina iš darbo.
 
Nors meras yra nemokamose atostogose, tačiau kaip tarybos narys ėmėsi konflikto Socialinių paslaugų centre sprendimo. „Tokia situacija tęstis negali. Turime priimti tam tikrus sprendimus ir apsisprendimus“, - susitikimo pradžioje teigė rajono vadovas. Nors kartu su juo į susitikimą atvyko tarybos nariai Vytautas Bitinas ir Henrikas Zaremba, vicemerė Rima Rauktienė, administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, faktiškai nė vienas nepratarė nė žodžio, o nuo pat pradžių jautį už ragų griebė J. Bertašius. Jis pabrėžė, kad jei kolektyve nuolat tvyro įtampa, konfliktinė situacija, nepasitikėjimas – nėra ir normalaus darbo, tačiau dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos bei susiskaldymo į dvi stovyklas atsakomybę ragino jausti tiek D. Mikelionį, tiek centro direktorę Vilmą Bielskienę. Taigi, kaip pats sakė, nenorėdamas vynioti žodžių į vatą, prašė trumpai, aiškiai, bet nuoširdžiai pasisakyti visas suinteresuotas puses, nes tai, jog V. Bielskienei pavyktų rasti bendrą kalbą su administratoriumi – akivaizdžiai neįmanoma misija.

Socialinė darbuotoja Birutė Kunigėlienė teigė, jog darbuotojai nori pareikšti savo nuomonę apie darbovietėje susiklosčiusią padėtį, nes jie visoje šioje situacijoje jautėsi palikti nuošalyje, nors yra to paties centro dalis. „Reikėjo iš pradžių mūsų neatstumt, sukviest ir išsiaiškint“, - teigė viena iš darbuotojų. To nebuvo, nes kaip aiškino administracijos darbuotojai, jie viską tikėjosi išspręsti viduje. Ar tai buvo įmanoma, kitas klausimas, nes būtent jie savivaldybės administracijai įteikė pareiškimą su prašymu nustatyti direktorės padarytus nusižengimus ir patys garsiai kalbėjo tiek savivaldybėje, tiek už jos ribų, kokia įtampa jų įstaigoje, kaip ten viskas blogai ir pan. Galiausiai konstatuota, kad kalčiausia spauda, nes ji paviešino konfliktą ir supylė visą purvą ant „nekaltųjų“. Administracijos vardu kalbėjusi socialinio darbo organizatorė Edita Macevičiūtė - Orentienė antrino D. Mikelionio ne kartą išsakytoms mintims – kad kiti darbuotojai buvo neįvelti sąmoningai, tikintis konfliktą išspręsti tyliai. Be to, ji sakė, kad sulaukė už direktorę pasirašiusių darbuotojų komentarų, neva jos net nesuprato už ką rašosi, tačiau į gilesnius aiškinimus ar vertinimus ji nebuvo linkusi veltis.

Daugelio susirinkusiųjų socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų vardu kalbėdama B. Kunigėlienė teigė, jog nemalonu stebėti, kai administracijos darbuotojai ignoruoja direktorę, jos nuomonę ir netgi pasišaipo, nesilaiko elementarių etikos normų. Pasirodo, direktorė netgi turėjo pravardę ir buvo vadinama „ekscelencija, ragana“. Ignoruojami ar net sąmoningai klaidinami jautėsi ir patys socialiniai darbuotojai, užsukantys į Socialinių paslaugų centrą. „Vieną kartą sako darbo tabelius nešti vienur, kitą kartą kitur. Kai reikia atlikti vieną ar kitą formalumą, nors tai privalo sutvarkyti socialinio darbo organizatorė E. Macevičiūtė - Orentienė arba administratorius D. Mikelionis, siunčia pas direktorę“, - pasakojo socialinė darbuotoja. Tačiau kaip buvo galima suprasti, ne tai buvo skaudžiausia. Iki šio laiko jautę ypač draugišką bei komfortabilią aplinką daugelis nesuprato, kodėl viskas taip kardinaliai ir staigiai pasikeitė. „Atėję darbuotojai dažnai jaučiasi žeminami, replikuojami įvairiomis nesąmoningomis replikomis, vulgariais juokeliais, ypač iš administratoriaus D. Mikelionio lūpų“, - tikino B. Kunigėlienė. Ji mano, jog tokioje srityje dirbantis žmogus turėtų būti dėmesingas, taktiškas, o ne priešingai. Esą ne kartą į darbuotojas jis kreipdavosi kaip į „žemiausios grandies po valytojų atstoves“, taip parodydamas, jog nesilaiko elementariausių etikos ir bendravimo normų.

Apie V. Bielskienę ne vienas darbuotojas susitikimo metu išsakė teigiamą nuomonę. Ji buvo apibūdinama kaip taktiška, išklausanti, besitarianti su kitais darbuotojais, kruopšti, reikli, griežta, bet teisinga vadovė. Tokia, kaip tikino darbuotojai, kokia ir turi būti. „Norėdami, kad kolektyve įsivyrautų tikra darbinė nuotaika be jokio psichologinio spaudimo direktorei, prašome padėti jūsų, gerbiami tarybos nariai, spręsti šį konfliktą mūsų administracijoje“, - į valdžios atstovus kreipėsi socialinė darbuotoja. Ji teigė, jog susirinkusieji tikisi konstruktyvios pagalbos.

Meras, išklausęs B. Kunigėlienės kalbą, prašė susirinkusiųjų pakelti rankas, kurie pritaria išsakytoms mintims. „Ar Mikelionis toks niekadėjas, o direktorė toks šviesulys?“ - lyg negalėdamas patikėti tuo, ką girdi, teiravosi rajono vadovas. Tačiau ne tik B. Kunigėlienė, bet ir keletas kitų moterų teigė, jog didžiavosi, jog yra šio pavyzdingo kolektyvo dalis, kol viskas neapvirto aukštyn kojom.

Pati direktorė V. Bielskienė jau ir anksčiau yra minėjusi, kad dėl susiklosčiusio konflikto kalčiausias kolektyvą sukiršinęs ir intrigų privėlęs D. Mikelionis. Ir susirinkimo metu ji pareiškė, kad administratoriaus pareigybės centre nereikalingos. Tokį pareiškimą prieš kurį laiką ji įteikė ir administracijos direktoriui. „Kai pradėjau dirbti, maniau, kad sunkiausia viską pradėti nuo balto lapo, bet sunkiausia, kai atsiranda konfliktas“, – susirinkusiesiems pripažino nuo pat centro įkūrimo pradžios jam vadovaujanti V. Bielskienė. Ją išklausęs J. Bertašius sakė nesuprantantis, kas tokio turėjo atsitikti kolektyve ir kokia katė perbėgo, kad iki konflikto pečius suglaudę ir kartu vaikščioję, atrodo, ranka rankon dirbę direktorė ir administratorius dabar negali net žiūrėti į vieną pusę. „Atrodo, kliuvinys yra tik D. Mikelionis“, - garsiai mintis dėstė meras. Tad suteikus žodį D. Mikelioniui jis pirmiausiai direktorei įteikė rankose aplamdytą popieriaus lapą, kuriame – pareiškimas, kad nuo balandžio 1-osios jis savo noru išeina iš darbo. Tokį apsisprendimą išgirdęs J. Bertašius savotiškai pagyrė D. Mikelionį, esą žvelgiantį plačiąja prasme, nors buvo galima įtarti, kad rajono valdžiai toks jo žingsnis jau iš anksto buvo žinomas. Visgi nesileidžiant į interpretacijas, merui rūpėjo V. Bielskienės nuomonė, ar ji mano, kad „pašalinus kliuvinį“, pavyks centre stabilizuoti situaciją ir užtikrinti normalius darbinius santykius. Direktorės nuomone, jei ir kiti žmonės dės pastangas – konflikto tikrai nebus. „Stengsimės, dirbsime ir rezultatai tikrai nenuvils“, - žadėjo direktorė. Ji susirinkusiai rajono valdžiai dėkojo už parodytą dėmesį, o J. Bertašius teigė besitikintis, jog to pakaks, kad prie šios nemalonios temos daugiau nereikėtų grįžti.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos