Renkamos paraiškos asbestinių stogų keitimo paramai gauti

siferisGiedrė PLEČKAITYTĖ
 
Praėjusią savaitę šiemet pirmą kartą Šakiuose viešėję Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Marijampolės skyriaus specialistai priėmė dviejų rajono gyventojų prašymus Asbestinių stogų dangos keitimo paramai gauti. Iki paraiškų priėmimo termino pabaigos kiekvieną antradienį specialistai susitiks su rajono gyventojais.
 
Nuotr. Praėjusį antradienį Šakiuose lankęsi NMA specialistai priėmė dviejų rajono gyventojų paraiškas asbestinių stogų keitimo paramai gauti.   
 
Priimtos pirmosios paraiškos
 
Gegužės 13 dieną pradėtos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 - 2013 metų programos (KPP) priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“. Praėjusį antradienį agentūros specialistai, šiemet pirmą kartą Šakiuose lankęsi ir susitikę su devyniais rajono gyventojais, priėmė dvi paraiškas paramai gauti. Kaip informavo NMA Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė, 2012 metais rajone pateiktos 132 paraiškos. Iš jų  128 buvo patvirtintos tinkamomis paramai gauti. Pagal pernykštes paraiškas jau pasikeitusiems stogus Šakių rajono kaimo gyventojams išmokėta 532 tūkst. litų.

Beje, Šakių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriuje NMA specialistai lankysis kiekvieną antradienį iki birželio 25 dienos, jie konsultuos rajono gyventojus ir priiminės paraiškas. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) darbuotojai paraiškas rinks iki birželio 28 dienos. Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfrido Vigelio, jau šį antradienį, 10 val., savivaldybės posėdžių salėje NMA atstovai ves mokymus „Kaimo atnaujinimas ir plėtra” veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimas“, kuriuose kviečiami dalyvauti visi kaimiškų vietovių gyventoją.

Numatytos naujos sąlygos

Ši programa skirta kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų, priklausančių fiziniams asmenims, asbestinių stogų dangai keisti. Šiemet didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 6000 litų, pernai - buvo 10 tūkst. litų.

KPP parama galės būti skirta projektams, įgyvendinamiems kaimo vietovėse, t. y. kaime, miestelyje ar mieste, kuriame gyvena ne daugiau kaip šeši tūkst. gyventojų. Rajone paraiškas paramai gauti gali pateikti visų miestų ir miestelių, išskyrus Šakių miesto, gyventojai. Pareiškėjas turi būti kaimo gyventojas, kuris ne mažiau kaip penkerius metus iki paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruoja kaimo vietovėje. Parama projektui neteikiama, jeigu jo įgyvendinimo vieta savivaldybės centras arba sodo bendrija. Pareiškėjas turi užtikrinti, kad investicijos bus skiriamos gyvenamajam namui, kuriame jis šiuo metu gyvena.

Paramai gauti bus taikomas naujas reikalavimas. Pareiškėjas ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus iki paramos paraiškos pateikimo kaimo vietovėje turi vykdyti profesinę ir ekonominę veiklą. Šis reikalavimas nebus taikomas, jei pareiškėjas yra sulaukęs pensinio amžiaus arba jam pripažintas 0-55 proc. darbingumas.

Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų patirtų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad stogą laikančiosios konstrukcijos bei stogo šiltinimo medžiagos arba medžiagos termoizoliaciniam sluoksniui įrengti bei statybos darbai, nebus kompensuojami.

Pranešama, kad patvirtinti projektai turės būti įgyvendinti per 12 mėnesių nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos, o parama bus mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą. Tai reiškia, kad paramos gavėjas turės pradėti įgyvendinti projektą savo lėšomis, vėliau patirtas ir apmokėtas išlaidas, pridėdamas išlaidas pagrindžiančius dokumentus, deklaruoti mokėjimo prašymuose, pagal kuriuos bus išmokama parama.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.