baneris leidinys

mikelionis dGegužės 27 dieną Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos posėdyje bus svarstomas Šakių rajono tarybos nario Dariaus Mikelionio skundas. Jis prašo, kad būtų įvertintos rajono laikraščių „Draugas“ ir „Valsčius“ kai kurios publikacijos, kur buvo rašoma apie situaciją Socialinių paslaugų centre.
 
Kaip „Draugą“ gegužės 21 dieną informavo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininko padėjėja Egidija Leveikaitė, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba D. Mikelionio skundą gavo kovo 8 dieną. „Prašau nustatyti ir pagal galimybes įvertinti, ar Šakių rajono laikraščių „Valsčius“ ir „Draugas“ žurnalistai nenusižengė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui, Visuomenės informavimo įstatymui; ar nesudarė šiomis publikacijomis sąlygų publikacijose įvardinamų asmenų garbės ir orumo įžeidimui; ar žurnalistai neviršijo savo teisių ir įstatyminių įgaliojimų; ar taip nepažeidė publikacijose minimų asmenų (Šakių socialinių paslaugų centro administratoriaus Dariaus Mikelionio, socialinės darbuotojos Editos Macevičiūtės - Orentienės, buhalterės Rimutės Čiužienės, vairuotojo Antano Bezoraičio) privačių interesų ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantuojamų teisių į nešališką ir objektyvią informaciją bei žmogaus teisių“, - rašoma tarybos nario žurnalisto, VšĮ „Mano rajonas“ vadovo D. Mikelionio komisijai adresuotame rašte. Jis aiškina, kad straipsnius rašiusios žurnalistės neišklausė antrosios pusės ir taip galimai pateikė neobjektyvią informaciją. Tiesa, komisijai jis prideda ir kai kurių pokalbių elektroniniu paštu išklotines su žurnalistėmis, nes bandymų išklausyti antrąją pusę buvo ne vienas. Visgi neužsimena, kad ir jis pats kovo mėnesį savo nemokamai 3 tūkst. tiražu išplatintame leidinyje „Mano rajonas“ publikacijoje „DELFI: „Dėžučių Lietuva: kodėl nemokame džiaugtis ir būti vieningi?“ rašo apie tų pačių laikraščių žurnalisčių neišmanymą, žurnalistinį mėšlą ir neva apie jų deklaruojamus asmeniškumus. To nevertinsime, tegul tai daro kompetentinga komisija, tačiau patikinsime, kad iki prasidėjusio konflikto Socialinių paslaugų centre ne vienai laikraščio žurnalistei elektroniniuose susirašinėjimuose D. Mikelionis nevengė žarstyti komplimentų ir visiškai nedalykiškų pastebėjimų apie jų išvaizdą, darbą, šeimyninę padėtį ir pan.

Pirmadienį vyksiančiame posėdyje gali dalyvauti visos suinteresuotos pusės, jei to neplanuojama (laikraštis „Draugas“ neplanuoja vykti į Vilnių – red.), galima pateikti informaciją ir komisijai išsakyti savo nuomonę apie D. Mikelionio išdėstytą situaciją. Tad pirmadienį, išnagrinėjusi turimą informaciją, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija turėtų priimti sprendimą.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos