Rusijos žurnalistai įamžins karo pėdsakus rajone

rusu zurnalistaiŠią savaitę Vilniuje dvi dienas vyko tarptautinė konferencija tema „Pirmojo pasaulinio karo prielaidos“. Tai jau antroji VšĮ „Karo paveldo institutas“ organizuojama konferencija iš ciklo „Pirmasis pasaulinis karas. Bendra istorija. Bendra atmintis.“ Konferencijoje dalyvavusi Šakių rajono savivaldybės vicemerė Rima Rauktienė pastebėjo, kad Šakių rajone yra gana nemažai Pirmojo pasaulinio karo ženklų, kurie yra įamžinti ir nuolat prižiūrimi.
 
Nuotr. Svečiai (iš kairės): televizijos kanalo „Planeta“ operatorius E. Žuravliovas, korespondentė J. Zorina ir projektų vadovas A. Augaitis apie Pirmojo pasaulinio karo pėdsakus Šakių rajone kalbėjosi su savivaldybės meru J. Bertašiumi ir vicemere R. Rauktiene.
 
„Šioje tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitė lenkai, rusai, latviai, lietuviai. Kadangi mes prie Kudirkos Naumiesčio turime pasienio su Rusija zoną, būtent čia yra išlikę nemažai tiek pirmojo, tiek antrojo pasaulinių karų ženklų. Atmintinos vietos tvarkomos Rusijos lėšomis, tačiau mūsų savivaldybė taip pat nuolat skiria tam tikrą dėmesį šių vietų priežiūrai“,- sakė R.Rauktienė.  Tad neatsitiktinai į Šakius atvyko ir konferencijos darbą fiksuojantys Rusijos televizijos kanalo „Planeta“ žurnalistai. Vieną reportažą savo žiūrovams jie paruoš ir iš Šakių rajono, Kudirkos Naumiesčio. „Viena yra fiksuoti konferencijos darbą, visai kas kita žiūrovams parodyti konkrečias Pirmojo pasaulinio karo vietas, šiuos skaudžius įvykius įamžinančius paminklus. Jūsų rajonas tikrai yra išskirtinis, nes čia vyko tikri Pirmojo pasaulinio karo veiksmai“,- sakė televizijos kanalo „Planeta“ korespondentė Jekaterina Zorina. Kartu su ja į Šakius atvyko televizijos operatorius Eugenijus Žuravliovas bei vienas iš konferencijos Vilniuje organizatorių, , VšĮ „Karo paveldo institutas“ projektų vadovas Alvydas Augaitis. Kaip pastebėjo A.Augaitis, tiek ir ankstesnės, tiek birželio mėnesį įvykusios konferencijos yra skirtos šimtmečiui nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios paminėti. Dar viena to paties ciklo tarptautinė konferencija  bus surengta šiemet lapkričio mėnesį Marijampolėje. Be to, šiais metais planuojama sutvarkyti septynis karo paveldo objektus Lietuvoje, vienas iš jų yra Kudirkos Naumiestyje. Svečius savivaldybėje priėmė rajono meras Juozas Bertašius bei vicemerė Rima Rauktienė.
 
 „Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.