baneris leidinys

Rajono savivaldybės taryba savo paskutiniajame posėdyje pritarė ir Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo parapijos projektui „Griškabūdžio medinės architektūros paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.
 
Pripažinusi netekusiu galios šių metų gegužės 30 d. sprendimą Nr. T-200 „Dėl projekto „Griškabūdžio ir Barzdų medinės architektūros paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“, rajono savivaldybės taryba nusprendė pabaigti tvarkyti Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčią, pasinaudojant Norvegijos finansinio mechanizmo 2009 - 2014 metų Europos ekonominės erdvės programos „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“ finansavimu.  

Mat pradėjus rinkti informaciją ir ruošti dokumentus, paaiškėjo, jog tikslingiausia finansavimo prašyti tik Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčiai, kol kas atsisakant Barzduose esančios medinės mokyklos restauracijos. Šiuo projektu bus siekiama išsaugoti vieną vertingiausių Lietuvoje XVIII a. pabaigos medinės architektūros paminklų, vienintelį Lietuvoje aštuonkampio plano medinį klasicistinių formų kulto pastatą – Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčią. Kadangi jos išorė jau sutvarkyta, beliko restauruoti interjerą – vidaus dekorą, kolonų, sienų ir lubų tapybą, grindis ir kt.

Projektas įtrauktas į Marijampolės Regiono plėtros 2014 - 2020 metų ir Šakių rajono  savivaldybės 2011 - 2017 metų plėtros  planus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos