baneris leidinys

seniunaiVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Praėjusią savaitę, pasibaigus rajono tarybos posėdžiui, savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis ir jo pavaduotojas Algimantas Damijonaitis seniūnijų vadovus pakvietė į tradicinį seniūnų susirinkimą, kurio metu buvo aptarti šių besibaigiančių metų darbai.
 
Seniūnų susirinkime dalyvavęs Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Rekešius informavo, jog šiais metais rajone itin daug žmonių žuvo gaisrų metu - net penki. Pagrindinės tragiškų nelaimių priežastys - alkoholio vartojimas ir socialinių įgūdžių stygius. Visi nelaimingi atvejai panašūs. Štai Griškabūdžio seniūnijoje neblaivus žmogus užmigo lovoje ir, užsidegus patalynei, užduso. Kitas atvejis Kriūkų seniūnijoje – neblaivus vyras užvirto ant elektrinės viryklės, padėtos ant žemės, ir, kilus gaisrui, žuvo. Pareigūnas kreipėsi į seniūnus su prašymu, jog šie savo seniūnijų teritorijose surinktų informaciją apie asocialių žmonių lankymosi ir buvimo vietas, kuriose iškyla didžiausia rizika nelaimingiems atsitikimams ir gaisrams įvykti. „Mes sieksime šias vietas labiau kontroliuoti ir užkirsti kelią nelaimėms. Dažniau taip vadinamas „landynes“ turėtų patikrinti ir apylinkių inspektoriai,“- sakė priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas V. Rekešius.

Rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė atkreipė seniūnų dėmesį į tai, jog iki šiol dar vis trūksta informacijos apie seniūnijų teritorijose esančius turizmo objektus. Per mažai informacijos pateikiama informacinėse sistemose, trūksta nuorodų, kelio ženklų, pačių turistinių objektų ženklinimo vietose. Jei objektas saugomas valstybės, privalo būti nuoroda, jog tai yra valstybės architektūros paminklas. Rajone vykdomas ES fondų remiamas projektas, kurio metu dalis šių darbų bus atlikta. Numatyta seniūnijose įrengti stendus su teritorijos žemėlapiu ir nuorodomis apie seniūnijose esančius pagrindinius kultūrinius ir turistinius objektus, lankytinas vietas. Anot skyriaus vedėjos, didesnį dėmesį reikėtų atkreipti į Panoviuose esantį paminklą kraštiečiui choreografui Juozui Lingiui ir jo tėviškę Gyliškiuose. Kitais metais sausio 1 –ąją minėsime šio žymaus kraštiečio 95 –ąsias gimimo metines.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis paragino seniūnus iki kitų metų sausio 10 dienos pristatyti prašymus dėl avarinių medžių pašalinimo seniūnijose. Taip pat Ūkio skyriui kuo skubiau turi būti pateikta informacija apie numatomą seniūnijų teritorijų apželdinimą, pageidaujamus įsigyti dekoratyvinius želdinius. Seniūnijos turi paruošti apželdinimo planą ir suderinti jį su rajono vyriausiąja architekte.

Nuo kitų metų laukiama tam tikrų pasikeitimų dėl atliekų surinkimo ir rūšiavimo tvarkos rajone. Numatyta privačių namų valdų savininkams išdalinti 6207 konteinerius antrinėms žaliavoms rūšiuoti. Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras Šakių rajonui planuoja skirti 400 konteinerių žaliosioms atliekoms kaupti bei 2 tūkst. kompostavimo dėžių.

Šiais metais rajone turi būti patvirtinta 2014-2016 metų kelių priežiūros ir remonto darbų programa, tad seniūnai privalo patikslinti seniūnijose esančių kelių ir gatvių sąrašus, kuriuos pageidaujama įtraukti į kitų metų programą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos