baneris leidinys

Lyginant įvairių metų rajono duomenis matosi, kad demografinės tendencijos nors ir truputį svyruoja, tačiau iš esmės nesikeičia: daug porų skiriasi, daug žmonių miršta, ir tik kai kuriose seniūnijose mirties ir gimimų balansas yra teigiamas.
 
Iš viso šiemet rajone mirė 534 žmonės (5 daugiau nei pernai), gimė 312 (10 daugiau nei pernai). Įdomu tai, Šakių civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, Barzdų seniūnijoje užregistruotas tik vienas mirties atvejis, o gimimų buvo 12. Nedidelis mirtingumas buvo ir Slavikuose – 3 atvejai (gimė 5), po 4 mirties atvejus užregistruota Plokščių (gimė 7), Žvirgždaičių (gimė 6) seniūnijose, Lekėčių seniūnijoje šiemet užregistruotos 5 mirtys, o gimė – 18 naujagimių. Lygiai tokie pat skaičiai ir Sintautų seniūnijoje. Šiek tiek daugiau gimė nei mirė Griškabūdyje, Lukšiuose, Gelgaudiškyje. Dukart didesnis gimstamumas nei mirštamumas yra Šakių seniūnijoje (gimė 40, mirė 18 gyventojų). Šakių mieste padėtis yra kur kas liūdnesnė. Čia mirė net 356 žmonės, o gimė tik 57. Truputį mažiau gimė nei mirė Kidulių, Sudargo, Kudirkos Naumiesčio seniūnijose. Deja, 2 naujagimiai rajone šiemet gimė negyvi, o 3 gyvybę pavyko išgelbėti. rajone gimė 162 berniukai ir tiek pat mergaičių.

Praeitų metų duomenys rodo, kad susituokė 181 pora – 4 porom mažiau nei pernai, bažnyčioje sudarytos 45 santuokos. Skirtingais keliais pasuko  87 poros.

Praeitais metais rajone užregistruoti 4 asmenys, kurie keitė pavardę ar tautybę.

Tendencijos dėl migracijos kol kas neguodžiančios – daugėja svetur gimstančių vaikų ir besituokiančių porų. 2013 metais užsienyje gimė 57 rajono gyventojai, ten mirė 10 mūsų krašto žmonių. 3 poros užsienyje nutraukė savo santuoką, o 15 ten susituokė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos