baneris leidinys

brickelePraėjusių metų rugpjūčio mėnesį savo skaitytojams pasakojome apie idėjų nestokojančius gelgaudiškiečius, kurie atgimstančio dvaro populiarinimui pasigamino bričkelę. Tik arkliuko trūksta.  Koks dvaras be savo arkliais tempiamos karietos. Arkliui ir pakinktams įsigyti reikalinga 5940 litų suma. Idėjos iniciatoriai vis tikėjosi, kad atsiras koks geras žmogus ir padovanos. Tačiau šiai svajonei neišsipildžius, bendruomenė prašo paremti jų iniciatyvą.
 
Nuotr. Idėjos iniciatoriai tikėjosi, kad atsiras koks geras žmogus ir padovanos dvarui arklį, tačiau, šiai svajonei neišsipildžius, bendruomenė prašo paremti jų iniciatyvą ir paaukoti pinigų arklio bei pakinktų įsigijimui.
 
Gelgaudiškio dvaro  ansamblis yra nacionalinės reikšmės ir vienas stambiausių Panemunių regiono kultūros paveldo objektų. Jį supa 118,5 ha parkas, kur legendų pagrindu įrengtas pažintinis takas, 2012 – 2013 metais čia suorganizuota 130 miestelio, dvaro istoriją ir legendas pristatančių teatralizuotų, pažintinių dvaro istoriją pristatančių ekskursijų, kurių metu apsilankė 6000 turistų.

Gelgaudiškio bendruomenės - 2010 ir 2011 metų Nacionalinio konkurso „Tikime laisve“ finalininkės - ir rajono valdžios pastangomis baigiamas pirmasis ir pradėtas antrasis dvaro rūmų restauravimo etapas. Šioje erdvėje sutelktas kultūrinių renginių potencialas. 2011 – 2012 metais sukurtos dvaro amatų ir kultūros centro užuomazgos: jaunimas ir vietos siuvėjos siuva ir realizuoja suvenyrinius krepšius, maišelius vaistažolėms, keramikos suvenyrus, siuvami dvaro rūbai. Praėjusiais metais kilo mintis pasigaminti XIX a. pavyzdžio arkliu traukiamą bričką, kuria teatralizuotų ekskursijų ir švenčių metu yra vėžinami svečiai ir turistai.

Į dvaro atgimimo veiklą per amatus įtraukiamas ir jaunimas: vasaros stovyklų metu parke pastatyti informaciniai stendai, suoleliai, sutvarkytos senosios dvarininkų kapinės, tilteliai. Šiuo metu dvaro rūmuose steigiama knygrišykla pagal senąsias dvaro technologijas, istorinio kostiumo siuvykla – nuomos punktas, edukacinė dailiųjų amatų bazė. Dvaras tampa krašto sociokultūriniu židiniu, kuriame vystomas, skatinamas bendruomenės verslumas.

Sudarant palankią aplinką bendruomenės verslumui plėtoti, numatoma įvairių turistinių – pramoginių paslaugų įvairovė, viena jų – ne epizodinis, bet nuolatinis dvarą lankančių turistų pavėžinimas brička. Tam tikslui reikalingas arklys, – šiuo metu jis yra skolinamas iš ūkininkų. Arkliui ir pakinktams įsigyti reikia 5940 litų. Gelgaudiškiečiai prašo paremti šią iniciatyvą ir prisidėti prie arklio pirkimo.

Už paramą šiai svajonei įgyvendinti gelgaudiškiečiai žada atsilyginti svetingumu ir jau išvystytomis paslaugomis: teatralizuotomis ir pažintinėmis ekskursijomis, siurprizais, ypatingu pavėžinimu bričkele, traukiama gerų žmonių dėka įsigytu arkliu.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos