baneris leidinys

vytis finansavimas
Gintarė MARTINAITIENĖ


Kiekvienais metais, tvirtinant biudžetą ir skiriant lėšas Šakių krepšinio klubui „Vytis“, kyla vienokių ar kitokių diskusijų. Šie metai – ne išimtis. Krepšinio klubui iš biudžeto skirta 30 tūkst. eurų. Viena pusė aiškina, kad suma ir taip nemaža, kita pusė sako, kad ji turėtų būti dar didesnė.

Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė sakė: 20 tūkst. eurų bus skirta iš karto, o 10 tūkst. eurų perkeliama į lengvatinio pavėžėjimo eilutę. Iš šių lėšų vežiojama komanda (per sezoną pavėžėjimas atsieina 5–6 tūkst. eurų), o likutis metų pabaigoje atiduodamas.

„Galima duoti iš karto 30 tūkst., tačiau pavėžėjimu turėtų rūpintis patys“, – sakė E. Grigaitienė.

Tačiau Arūnas Tarnauskas bei Paulius Puskunigis, Jaunimo kūrybos ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas, suabejojo, ar tikrai išlaikomas susitarimas. Jų nuomone, krepšininkų pavėžėjimas turėtų būti kompensuojamas papildomai šalia skirtų 30 tūkst. Be to, pasak P. Puskunigio, kitos savivaldybės skiria gerokai daugiau.

„Kiek domėjausi, kiek kitos komandas remia, tai mūsų savivaldybė prisideda mažiausiai. Telšiai, Jonava, Mažeikiai po 80 tūkst. skiria, Molėtai 40 tūkst., nors mūsų komanda iš lygos skamba garsiausiai“, – kalbėjo P. Puskunigis.

Savivaldybės administracijos vadovai aiškina, kad kažkada buvęs kažkoks žodinis susitarimas dėl finansavimo, tačiau jokio rašytinio susitarimo esą niekas niekada nematė.

Pasak E. Grigaitienės, kuriai pritarė ir administracijos direktorius Dainius Grincevičius, būta bandymų inicijuoti susitarimą, sėsti prie bendro stalo ir „nešti visas turimas sutartis“, bet tai ir liko iniciatyva.

„Prašėm, neškit viską, darom susirinkimą, buvom atsakingą paskyrę administracijos direktorių, bet nieko nėra“, – sakė meras Edgaras Pilypaitis.

Krepšinio klubo „Vytis“ pozicija kardinaliai priešinga. Klubo valdybos narys Justinas Garliauskas sako, kad būtent savivaldybė nėrė į krūmus ir nesirašė sutarties.

„Tegul net neprovokuoja šio pokalbio, kad nepasakyčiau, ko nereikia“, – sakė J. Garliauskas, pridūręs, kad metai iš metų girdi tik pažadus, bet ne jų tesėjimą.

Administracijos direktorius mano, kad 30 tūkst. eurų, turint ir taip skurdų biudžetą, yra pakankama suma. Finansų ir rajono plėtros komiteto pirmininkė Raminta Jakelaitienė sakė, kad skirtų dar mažiau.

„Aš už tai, kad savų kompetenciją keltume, ne atvykėlių“, – sakė ji.

E. Grigaitienė taip pat kėlė retorinį klausimą, kodėl vienai komandai viskas, o kitoms nieko. Juk Šakiai turi „Šakius“ – Regionų krepšinio lygoje (RKL) žaidžiančią komandą. Iš valdžios „Šakiai“ gauna transportą ir salę. Apie jokias finansines injekcijas nekalbama – komandos biudžetą sudaro tik rėmėjų, daugiausiai ūkininkų, pinigai, o žaidėjai rajono garbę gina už tai negaudami jokio atlygio.

P. Puskunigis sako, kad „Vytis“ – elitinė komanda ir jeigu ji nuspręstų trauktis, rajonui būtų didžiulis praradimas. Pasak jo, būta svarstymų, kad jeigu finansavimas bus toks, kokį ir patvirtino tarybos nariai, gali būti priimtas būtent toks sprendimas.

J. Garliauskas sako kol kas negalintis pasakyti, kaip bus kitais metais, nenori jis detalizuoti – daug tie 30 tūkst. ar mažai, tačiau priduria, kad yra savivaldybių, skiriančių ir 100 tūkst.

„Toks įspūdis, kad aš turiu prašyti miesto, kad jie turėtų savo komandą. Jie turėtų prašyti, kad aš duočiau pinigų jai, o ne atvirkščiai“, – sako klubo valdybos narys, apgailestaudamas, kad valdžios požiūris toks, koks yra. Ir nereikia čia lyginti, pasak jo, tarkim, finansavimo ligoninei ir lėšų krepšiniui. Čia požiūrio ir prioritetų klausimas.

Pasak jo, jei komanda būtų paskutinė, galbūt būtų kita kalba, tačiau dabar sąnaudų, rezultatų ir gaunamos grąžos kontekste tai neadekvatu, nes „Vytis“ lygoje pirmasis. Jis sako, kad su tokiu finansavimu net RKL komandos neitų išlaikyti, o mes kalbame apie Nacionalinę krepšinio lygą.

Neoficialiais duomenimis, „Vyčio“ sezono biudžetas yra apie 200 tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos