baneris leidinys

kasparas
Būdamas vos šiek tiek daugiau nei dvejų Kasparas Kažemėkas pats važiavo „Baltijos šalių mini taurėje“ Latvijoje... Asmeninio archyvo nuotr.

Dar 2018-ųjų gegužę rašėme apie kraštietį Giedrių Kažemėką, kuris dalyvavo „4x4 Perimetras“ maratoninėse bekelės lenktynėse, tačiau nors ir puikiai pradėjo sezoną, dėl traumos iš tolimesnės kovos pasitraukė. Tada prie tėčio ant motociklo fotografavosi ir metinukas sūnus Kasparas, kuris būdamas dvejų užsėdo ant motociklo ir pateko tarp Lietuvos rekordininkų – tapo jauniausiu tarptautinio čempionato dalyviu.
 
Pasak Kasparo mamos Editos, vilčių, kad sūnus kažkada užkurs tėčio motociklą, būta, bet niekas nemanė, kad ši aistra mažąjį užvaldys taip greitai.

„Jam labai gerai sekėsi važiuoti balansiniu dviračiu, visi sakė, kad Kasparo laukia motociklininko ateitis. Mes kraipėm galvas, matėme, koks pavojingas šis sportas, ir sakėm – jau motociklo tai tikrai nepirksime“, – prisimena mama, tačiau...

Tėvai nejučiomis pradėjo sūnui pirkti elektrines transporto priemones ir jau pusantrų metų Kasparas važiavo tėčio patobulintu keturračiu. Kentėjo ir tujos, ir kiemo obelys, bet progresavo, sako mama, dienomis. Tėvai ramino save, kad keturi ratai ne du, bet pritrūkus galios pirko galingesnį keturratį, tiesa, nuvylė kiniška kokybė, kol galiausiai pradėjo dairytis kokybiškesnės technikos, nes matė didžiulį vaiko polinkį. Ne viskas buvo paprasta – galingesni keturračiai atrodė per dideli ir sunkūs, nes vaikas nedidukas, tad apsidžiaugė radę elektrinį motociklą „Oset“, skirtą vaikams nuo trejų.

kazemekas
... nors dar 2018-aisiais jis pozavo su savo tėčiu ant jo motociklo. Asmeninio archyvo nuotr.

„Pagal išmatavimus Kasparas turėjo pasiekti žemę kojomis. Radome vaizdelių internete, kaip maži vaikai važinėja minėtu motociklu, ir nusprendėme pabandyti“, – atvirauja mama.

Tiesa, pastangų įdėti teko – artimiausia atstovybė Austrijoje, Anglijoje tėvai užsakė apsaugas ir pripažįsta, kad, kol viską sukomplektavo, teko pavargti. Bet sau buvo pasakę, kad maksimaliai investuos į apsaugas, kokybišką šalmą. Ir štai gegužę Kasparas užsėdo ant motociklo, o po poros mėnesių jis jau dalyvavo „Baltijos šalių mini taurėje“ Latvijoje. Streso, atvirauja Kasparo mama, netrūko, nes tik prieš porą mėnesių buvo gimusi dukrytė, o ir Kasparas tarp dalyvių buvo jauniausias, patirties, kaip vyksta tokio tipo varžybos, Kažemėkai taip pat neturėjo, bet nusprendė, kad tai bus mini atostogos kaimyninėje šalyje.

Bet kokie išankstiniai nuogąstavimai nepasitvirtino, o dalyvavimas varžybose pranoko lūkesčius – Kasparas, beje, vienintelis šioje klasėje dalyvis iš Lietuvos, puikiai pravažiavo visas trasas ir buvo labai susidomėjęs motociklų burzgimu. Tiesa, jo klasėje pralaimėjusių nebuvo, visi dalyviai gavo medalius, tačiau šeima nusprendė dalyvauti likusiose varžybose ir buvo pakviesti į Latvijos „Trial“ motociklų federacijos metinius apdovanojimus.

„Taip buvo užfiksuotas ir Lietuvos rekordas, kaip jauniausio sportininko, dalyvavusio tarptautiniame čempionate. Simboliška, kad tą dieną Kasparui buvo dveji metai du mėnesiai ir 22 dienos“, – įspūdžiais dalijasi mama Edita.

Moteris atvirauja, kad nuostabos kaimyninėje šalyje būta ir dėl mažųjų sportininkų gausos tiek iš Latvijos, tiek Estijos, nors mūsų šalyje tokio tipo varžybų nėra. Tiesa, yra besistebinčių ir gūžčiojančių pečiais, kam tėvai tokiam mažam vaikui kaip Kasparas leidžia tokius dalykus, tačiau tėvai sako matantys, kad vaikas nori ir gali. Žinoma, būta daugybės griuvimų, nubrozdintų kelių, bet vaikas keliasi, nusivalo žvyruotis kelius ir su didžiuliu entuziazmu važiuoja toliau.

kasparas3
„Gal tai liks vaikystės nuotykiu, kai jam užaugus vartysim albumą ir šypsodamiesi stebėsimės – ir kas mums buvo šovę į galvą?! O gal tai didelių nuotykių pradžia?!“ – samprotauja E. Kažemėkienė.

Ką gi, sezonas baigėsi, o kol nėra sniego, mažasis rekordininkas džiaugiasi važinėjimu kieme, kur netrūksta natūralių kliūčių, mat šeima gyvena prie miško.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos