baneris leidinys

stankunas gytis slalomas
Tiek bendruomenės „3,5 vožtuvo“ vadovas Gytis Matusevičius (kairėje), tiek tarybos narys bei sporto entuziastas Valdas Stankūnas nesupranta, kodėl varžybos, kaip ir anksčiau, negali būti organizuojamos miesto centre. (G. Martinaitienės nuotr.)


Gintarė MARTINAITIENĖ

Jaunimo sporto bendruomenė „3,5 vožtuvo“, nusprendusi per Žolinę Šakių mieste organizuoti slalomo varžybas, gavo valdžios antausį – parašo ant leidimo nedėjo seniūnas ir varžybų organizatorių Gytį Matusevičių nusiuntė pas savivaldybės administraciją. Čia, sako jis, buvo ne ką geriau, nes laukė nesmagus pokalbis net nedavęs vaisių. „Nežinau, ką ir daryti“, – skundžiasi jaunuolis ir apgailestauja, kad valdžia varžybas nori išguiti iš miesto, o kitos tinkamos vietos joms organizuoti jaunimas nemato.

Pasak ne vienų varžybų organizatoriaus, „3,5 vožtuvo“ vadovo G. Matusevičiaus, jų bendruomenė nusprendė rugpjūčio 15d. tradicinėje vietoje prie J. Lingio parko ir savivaldybės surengti slalomo varžybas. Tokių planų jaunimas turėjo dar prieš karantiną, tad dabar būtų puiki proga papramogauti, tačiau...

„Pradėjau derinti leidimus, susirinkau greitosios, policijos ir gairinės parašus, bet seniūnas Dalius nesirašė, nes sakė – pirmiausiai reikia suderinimo su pačiu Grincevičium“, – pokalbį pradeda G. Matusevičius.

Čia iškart įsiterpia sporto entuziastas bei žinovas, tarybos narys Valdas Stankūnas, pas kurį biure ir susitinkame pasikalbėti, mat jaunuolis, nežinodamas, kaip spręsti susiklosčiusią situaciją, kreipėsi ne tik į spaudą, bet ir į jį.

„Jis (seniūnas – red. past.) galimai pažeidžia savo pareigybes, nes ji nėra aukščiau administracijos“, – sako V. Stankūnas, svarstantis, kodėl arklys statomas prieš vežimą, mat įsitikinęs, kad pirmiausiai pasirašyti ir sutikimą duoti turi seniūnas, o tik galiausiai leidimą išduoda administracijos direktorius.

Atkakliai nusiteikęs jaunuolis sako nužingsniavęs pas administracijos direktorių, bet čia, tikina jis, „pasakė daug nesmagių dalykų“ ir nei pasirašė, nei pasiūlė, ką daryti. Priešingai. Anot G. Matusevičiaus, jis pasijuto nieko vertas.

„Kaip koks nabagėlis lakstau iš kampo į kampą ir nežinau, ką daryti“, – teigia jis.

Beje, vaikinas tikina, kad labiausiai varžyboms priešinasi netoliese gyvenantis ir įmonę turintis verslininkas Jaunutis Bugvilas, su kuriuo nesutarimų dėl varžybų metu keliamo triukšmo būta ir anksčiau. G. Matusevičius prisimena, kad verslininko nemalonę dar labiau užsitraukė po naktinio slalomo, mat pažado varžybas baigti iki 22 val. nepavyko ištesėti, nes varžybos užsitęsė – nespėjo pravažiuoti visos klasės.

Tačiau tiek V. Stankūnas, tiek G. Matusevičius įsitikinę, kad su juo net nereikia jokių derinimų, o kodėl valdžia tam priešinasi, niekaip nesupranta ir kelia klausimą, kieno interesams išties atstovaujama.

Tiesa, apie tai, kad miestas nėra tinkama vieta varžyboms organizuoti, buvo prabilta ir paskutiniajame Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje, tačiau bent kol kas jokie sprendimai nepriimti, tad G. Matusevičius klausia, kuo remiantis neduodamas leidimas rengti varžybas.

„Gaila, nes tai tradicinė vieta, Šakius dėl to ir žino, kad smagi trasa, o jei trasa bloga, iškart ir reputacija krinta“, – sako varžybų organizatorius, neslepiantis apmaudo, kad planai rengti slalomą pakibo ant plauko, nes varžybų populiarumas didelis, suvažiuoja sporto entuziastai iš įvairių miestų.

„Aš manau, kad tyliai nori visai uždrausti. Kai klausiau, kas tam prieštarauja, neatsakė. Nežinau, gal parašus rinkti, piketą organizuoti, nes kiti miestai net legalius dragus leidžia, o mūsų valdžios požiūris koks...“ – mintimis dalijasi pašnekovas, kuriam pritardamas V. Stankūnas sako, jog ne drausti, o padėti organizuoti valdžia turėtų.

G. Matusevičius tikina ne pirmą kartą sulaukiantis siūlymo varžybas rengti Bliuviškių aerodrome, bet ten danga bloga ir suniokota, pilna šukių, nes čia nevengdavo ralioti kitų rajonų jaunimas. Būta, kad varžybos organizuotos ir Žalgirio gatvėje, bet G. Matusevičius teigia, jog šioje gatvėje organizuoti slalomą ypač didelė atsakomybė.

„O jeigu kažkas nesužiūrės ir išbėgs koks vaikas?“ – svarsto pašnekovas, pripažinęs, kad rasti tinkamą, saugią vietą varžyboms labai sunku, todėl ir nori jas organizuoti ten, kur jos anksčiau vykdavo – greta J. Lingio parko ir savivaldybės.

Seniūnas Dalius Jasevičius sutinka, kad parašo nedėjo dėl daug priežasčių, nes esą „tiesiog varžybos sudaro daug kliūčių“. Pamini, kad „pastoviai Bugvilui blogai ir nesinori nuolat klausyti priekaištų“, svarsto, kad galbūt ir aikštelė prie bažnyčios nėra tinkama vieta, nors iš bažnyčios bendruomenės jokių priekaištų niekada dėl varžybų nebuvo sulaukta. Taip pat prisimena tą patį Ekstremaliųjų situacijų posėdį ir sako, jog ne tik rajono vadovai, tuomet kalbėję policijos viršininkas Aušrys Kvederavičius, bet ir jis manąs, kad miestas – ne ta vieta, kur turi vykti slalomai.

„Bet kur dėtis jaunimui?“ – klausiu.

„Reikia tam pritaikytos erdvės, trasos, nors mes tokios ir neturim“, – pripažįsta seniūnas.

Administracijos direktorius D. Grincevičius stebisi, kodėl pirmiau buvo kreiptasi į spaudą, jei net prašymo dėl leidimo organizuoti varžybas administracija negavusi. Tiesa, kaip vėliau, po pokalbio, D. Grincevičius patikslino, kad kaip tik jam besikalbant su šių eilučių autore prašymas administracijai buvo pristatytas.

„Aš jam ir tada sakiau – parašyti prašymą“, – sako administracijos direktorius ir aiškina, kad jį gavęs ketino sukviesti visas suinteresuotas puses į ieškoti bendro sprendimo. Ir dabar, tikina valdininkas, darysiąs tą patį, tik nesupranta, kodėl pirmiausiai reikia sudaryti įvaizdį, kad valdžia esą tik kliūtis sudaro, o paskui jau sėstis pokalbiui. Be to, anot D. Grincevičiaus, G. Matusevičius kalbėjo „keistu tonu“ ir daugiau reikalavo, kai net prašymas dėl varžybų organizavimo nebuvo pateiktas.
„Jeigu aš būčiau jo vietoj, ieškočiau kitų vietų, bet ne mano didžiausias rūpestis jiems tinkamą vietą rasti“, – sako D. Grincevičius.

Tačiau galbūt šios vietos laikomasi todėl, kad įprastai leidimai gaunami lengvai ir paprastai, o kas būtų, svarsto D. Grincevičius, jei jiems tektų derintis su Kelių direkcija?

Teiraujamės ir paties verslininko J. Bugvilo pozicijos, bet jis sako, jei varžybos vyktų sekmadienį, o ne šeštadienį, kai dirba jo parduotuvė ir yra užtveriamas įvažiavimas į ją, nematytų didelio blogio. Tiesa, sutinka, kad ir triukšmo, ir padangų smarvės netrūksta, tad abejoja, ar, nuolat kalbant apie sveikesnę gyvenseną, švarų orą bei vandenį, tai tikrai tinkama vieta. Tačiau verslininkas sako, jog nereikėtų visko numesti ant jo, jei pati valdžia nesusitvarko.

„Tegul nenumeta, atseit Bugvilas nepasirašo, o mes sutiktume ir būtume tokie geri“, – teigia pašnekovas ir pataria, kad yra tiek Pavilkijo trasa, tiek Bliuviškių aerodromas. O jeigu, sako verslininkas, buvo leista, kad ne vietiniai atvažiavę sugadintų trasą, gal dabar reiktų prisiimti atsakomybę ir užlyginus duobes, sutvarkius trasą jaunimui sudaryti sąlygas rengti varžybas ne mieste.

Išgirdus visų pusių nuomones akivaizdu, kad nesusikalbėjimo yra, belieka palaukti bendro ir žadėto susitikimo bei pažiūrėti, koks gi sprendimas bus priimtas dėl norimų varžybų organizavimo per Žolinę.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos