baneris leidinys

varzybos slalomas posedis
Nors (iš kairės) Gyčiui Matusevičiui su valdžios atstovais nepavyko sklandžiai susikalbėti dėl varžybų organizavimo, Šakių ASK nariai Daumantas Vasiliauskas ir Tadas Viliūšis sako, jog problemų dėl to niekada nekildavo. Beje, jie neatmeta galimybės, kad būtent dėl šio nesusikalbėjimo dabar apskritai neliks „supaprastintos tvarkos“ ir visiems leidimus bus gauti sunkiau. (G. Martinaitienės nuotr.)


Gintarė MARTINAITIENĖ

Po to, kai klausimą dėl slalomo varžybų organizavimo Šakių mieste viešai iškėlė sporto bendruomenės atstovas Gytis Matusevičius, o nesusikalbėjimas tarp jo ir valdžios atstovų aprašytas ne tik praėjusiame „Draugo“ numeryje, bet pasisakymų netrūksta ir socialiniuose tinkluose, trečiadienį administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus iniciatyva buvo sukviestas bendras įvairių institucijų bei suinteresuotų grupių susitikimas. Būta gana karštos, vos ne dvi valandas trukusios diskusijos, bet esmė aiški – jei organizatoriai įvykdys keliamus reikalavimus, varžybas norimoje vietoje galės organizuoti. Visgi aiškiai ištransliuota tai, kad nuo šiol į leidimų išdavimus bus žiūrima ne pro pirštus, o gana principingai.

Nors susitikimo dalyviai ne kartą kalbėjo vienas per kitą, išsiskyrė jų nuomonės, buvo ir pakelto balso, tačiau visi sutiko, kad toks pokalbis buvo reikalingas seniai, nes jo metu aptarti ne tik per Žolinę norimo organizuoti slalomo prie J. Lingio parko niuansai, bet ir kitos su sporto varžybomis susijusios problemos. O ir išgirdę apie planuojamą diskusiją į ją atvyko ne tik šių norimų varžybų organizatorius G. Matusevičius, bet ir Šakių automobilių sporto klubo atstovai – vadovas Tadas Viliūšis ir pavaduotojas Daumantas Vasiliauskas, kurie yra ir Lietuvos sporto automobilių federacijos nariai, turi organizavimo patirties, tad savo žiniomis daug kur pralenkė kitus susitikimo dalyvius.

Savivaldybės atstovai sutiko, kad klaidų anksčiau išduodant, o ir organizuojant varžybas padaryta iš abiejų pusių, bet reikia suprasti, kalbėjo jie, kad nereikia žiūrėti, kas buvo prieš dešimtmetį ar daugiau, nes viskas keičiasi ir prie to reikia prisitaikyti. Kažkada, samprotauta susitikimo metu, važiuodami dviračiu ar net motociklu žmonės nedėvėjo šalmų, pro pirštus žiūrėjo į saugos diržų segėjimą ar net prie vairo sėdimą padauginus, o su mopedu apskritai važiavo net be vairuotojo pažymėjimo, tačiau dabar savaime suprantama, kad reikia laikytis taisyklių bei reikalavimų. Organizuojant renginius tas pats. Nors pripažinta, kad galiojančios ir turimos taisyklės gal kažkiek pasenusios, nes patvirtintos dar 2009m. (jas žadėta atnaujinti), tačiau kol kitų nėra, jomis reikėtų vadovautis. Kad į jas žiūrėta pro pirštus, susitiko ir valdžios atstovai, tačiau daugiau, anot jų, taip neturėtų būti, o dažnai minėtas terminas ir principas „supaprastinta tvarka“, suprask, šiek tiek apeinant ar žiūrint į turimas taisykles aplaidžiau, apskritai turėtų išnykti, nes esą net neaišku, kas prie tokios supaprastintos tvarkos pripratino.

„Viskas gerai, kol gerai, bet kas būtų, jeigu įvyktų nelaimė? Kas atsakytų?“ – kėlė klausimus valdžios atstovai ir čia pat atsakė, kad „skęstume visi – ir tie, kurie organizavo, ir tie, kurie leidimus išdavė“. Todėl, tikino jie, daugiau negalima žiūrėti pro pirštus, principingai bus laikomasi ir toliau, ne tik artimiausiose slalomo varžybose.

Be to, sakė administracijos direktorius D. Grincevičius, nebuvo nė vieno atvejo, kad varžyboms leidimas nebūtų išduotas, tad stebėjosi, kodėl šįkart apie draudimą ištransliuota avansu. O ir varžybų organizatorius, anot jo, atėjo ne kalbėtis, o jau priešiškai nusiteikęs, net prašymą pateikęs tik po poros dienų po pokalbio ir pirmiau pakalbėjęs su spauda. Buvo galima suprasti, kad atsargiai į varžybų organizatorių G. Matusevičių žiūri ir Šakių seniūnas Dalius Jasevičius. Beje, susitikimo metu išsiaiškinta, kad nors G. Matusevičius save pristato bendruomenės „3,5 vožtuvo“ vadovu, tačiau tai neformali organizacija, kurioje jis vienintelis.

„Aš ant savęs viską darau“, – aiškino jaunuolis.

Būtent todėl, anot seniūno, tai nėra nei solidu, nei patikima, nes kai ateina organizacija ir prašo leidimo „visai žvilgsnis kitoks“, prisiimama atsakomybė už renginį, o čia kalbama apie vieną fizinį asmenį. G. Matusevičius sako nesikratantis atsakomybės, o kiek varžybų būta, rimtesnių incidentų išvengta. Ir dabar, kalbėjo jis, davus leidimą varžyboms organizuoti visą atsakomybę už jas jis prisiima sau.

Tiesa, varžyboms iš principo tikino neprieštaraujantys nei susitikime dalyvavęs Šakių policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius, nei valdžios atstovai, nei linksniuotas gretimai gyvenantis verslininkas, tiesa, susitikime nedalyvavęs, bet patikinęs, ką anksčiau sakė ir „Draugui“, kad jeigu varžybos vyktų sekmadienį ar valstybinių švenčių dienomis, jis joms neprieštaraująs. Svarbu, kalbėjo susitikimo dalyviai, kad būtų laikomasi keliamų reikalavimų.

D. Vasiliauskas ir T. Viliūšis juokavo, ar tik ne G. Matusevičiaus viešai užvirta košė ir turėjo įtakos, kad dabar į visų renginių leidimus bus žiūrima kur kas griežčiau, nors jie nusiskundimų dėl leidimų ar derinimų sako niekada anksčiau neturėję, problemos nematė ir dabar.

Pasak policijos komisariato viršininko, labai gerai, kad vyksta tokie renginiai, juos reikia skatinti ir perkelti į kiek įmanoma legalesnę erdvę, nes vyksta ir nelegalių varžybų.

„Aš visada būčiau už legalumą ir jeigu tos varžybos mums padėtų išspręsti bent vieną procentą chuliganiško vairuotojo, kuris kažkada išvažiuos ir sukels pavojų aplinkiniams, tai mes būtume tik už tokio legalaus renginio organizavimą“, – sakė pareigūnas, pridūręs, kad jis tokiose situacijose už aukso viduriuką.

Tiesa, pradėjus vardinti tas 2009 m. patvirtintas taisykles jaunuolių veidai tįstelėjo, mat ten nurodyta, kad privaloma saugumui užtikrinti samdyti saugos tarnybą, pateikti sutartis, nekalbant apie kelių užtvėrimo schemas, suderinimą su Kelių direkcija (jei kelias ne vietinės reikšmės ar kertasi su juo), gyventojų informavimą, teritorijų aptvėrimą, tinkamų ženklų sustatymą, o ne medinių palečių sudėjimą ant kelio, ir pan.

„Jei tokie reikalavimai bus, tai nebus Šakių rajone varžybų visai“, – tikino D. Vasiliauskas, tačiau komisariato viršininkas ragino suprasti ir draudėjus, kurie stengiasi dėl saugumo.

Visgi sporto varžybų organizatoriai teigė, kad čia tikrai reikėtų atsižvelgti į galimą dalyvių skaičių ir jeigu, tarkim, žiūrovų iki 100, galbūt saugumu galėtų rūpintis jie patys, bet ne saugos tarnyba.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas bei Ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis išdėstė ir reikalavimus, kurių privaloma laikytis dėl Covid-19 (dezinfekcija, atstumai ir pan.).

„Karantinas atšauktas, ekstremali situacija – ne“, – pabrėžė jis, atviravęs, jog neįsivaizduoja, kaip tokio tipo varžybose užtikrinti visus keliamus reikalavimus, bet čia jau organizatorių atsakomybė. O sankcijos už pažeidimus, pabrėžė valdininkas, tikrai didelės.
Beje, nors G. Matusevičius atkakliai laikėsi norimos varžyboms vietos prie J. Lingio parko, T. Viliūšis atviravo, kad šios vietos atsisakė būtent todėl, kad čia sunku užtikrinti saugumą, žiūrovai lenda į važiuojamąją dalį, susirenka ir nemažai mažamečių. Valdžios atstovai stebėjosi, kodėl, vieniems šios vietos atsisakius, „3,5 vožtuvo“ jos laikosi įsikibęs.

„Čia tradicinė vieta, o tradicijos yra tradicijos“, – sakė G. Matusevičius, tikinęs, kad su iššūkiais susidoros, saugumą užtikrins, reikiamus leidimus ir suderinimus gaus.

„Jei išpildot reikalavimus, tada viskas gerai“, – sakė D. Grincevičius.

Visgi ne kartą susitikimo metu akcentuota ir tai, kad reiktų tartis geranoriškai, atsižvelgti ne tik į savo norus, bet ir keliamus reikalavimus, kitų interesus. Beje, šiuo konkrečiu atveju prabilta ir apie galimą situacijos politizavimą.

„Visi kalbam apie teises, bet pamirštam apie pareigas. Naudodamasis savo teise turi pareigą nepažeisti kito žmogaus teisių“, – dėmesį atkreipė R. Juškaitis, o D. Grincevičius siūlė G. Matusevičiui atsiprašyti verslininko, kuris jaučiasi įskaudintas, jog viešumoje yra piešiamas kone didžiausiu varžybų priešininku.

Beje, anot T. Viliūšio, visai nebloga vieta varžyboms organizuoti yra Keturnaujienoje greta koplyčios, tam neprieštarauja ir klebonas, valdžia kaip alternatyvą matytų vietą Duobiškiuose, bet čia reiktų gauti Kelių direkcijos leidimą. Visgi bent kol kas G. Matusevičius savo planuose mato slalomo varžybas per Žolinę greta parko ir savivaldybės administracijos pastato, tad belieka luktelti ir matysime, ar jos įvyks ir kaip įvyks.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos