„Šešupės regatoje“ žiūrovų nebuvo, tik dalyviai

sesupes regata uv
Plaukimas baidarėmis suteikė daug malonių įspūdžių devynmečiui šakiečiui Ugniui Bilskiui ir jo tėčiui Vytui. Organizatorių nuotr.


Rugsėjo 12 d., ketvirtą kartą suorganizuotoje „Šešupės regatoje“ 38 žygio dalyviai, plaukę maršrutu Panoviai–Slavikai, įveikė beveik 15 kilometrų.
 
Gražią baidarių puoselėjimo tradiciją tęsia jau ketvirtosios „Šešupės regatos“ organizatorius, šakietis, visuomenininkas Vykintas Augustaitis, kuris pasakojo, kad šiemet „Šešupės regata“ tapo respublikinė, nes sulaukta baidarininkų ne tik iš Šakių, bet ir Vilniaus, Stakliškių, Prienų, Kėdainių, Marijampolės, Kauno ir Atanavo.

„Dar aštuonios baidarės liko gulėti krante, nemokamai iškylauti galėjo dar 16 žmonių. Bet nelengva suorganizuoti daugiau dalyvių, kai tenka konkuruoti su grybais, bulviakasiu ir kitais renginiais, nors informacija apie renginį feisbuke viršijo 26 tūkst. peržiūrų“, – žygio organizavimo rūpesčiais dalijosi V. Augustaitis.

Žygio dalyviai, startavę iš Panovių, grožėdamiesi pakrančių vaizdais plaukė Šešupe, kuri skiria Lietuvą nuo Rusijos. Dalyviai įveikė 14,7 km, tiesa, norinčių plaukti iki Jotijos dar 15 km neatsirado.

Kaip ir pernai, šiemet renginiu susidomėjo ir keli Šakių Šaulių 405 kuopos nariai, „Žiburio“ gimnazistai.

Ne vienas dalyvis jau po žygio tvirtino, kad trasa nebuvo lengva, nes Šešupėje vandens vietomis buvo nedaug, labai maža srovė.

Sėkmingai įveikę trasą Šešupe, žygio dalyviai buvo apdovanoti Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro medaliais. Tarp moksleivių pirmi atplaukė Ridas Baranauskas ir Andriejus Kardauskas. Merginų grupėje – Paulina Sendžikaitė ir Raminta Stravinskaitė.

„Šiais metais žygiu ypač susidomėjo ir patys mažiausieji, jauniausia baidarininkė – vos trejų prieniškė, su tėte plaukė devynmetis Ugnius Bilskis iš Šakių, šiemet prisijungė ir Šakių ugniagesiai bei „Lauksvos“ moterys. Šiemet kvietėme ir visus mūsų kandidatus rinkimuose į Seimą, bet dalyvavo tik du“, – pasakojo V. Augustaitis ir pridūrė, kad kiekvienais metais savo baidares žygiui nemokamai skiria Fondas Šakių bendruomenės centras ir Panovių bendruomenės centro baidares administruojantis Aurimas Greičius.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.