baneris leidinys

nk2021
Naktinio krepšinio turnyro „3x3“ metu vyko tradicinis „Oro karaliaus“ konkursas. Šį titulą iškovojo Svajūnas Matulėnas. D. Pavalkio nuotr.


Raminta MAJAUSKAITĖ

Liepos 23-iosios vakarą jau septintąjį kartą vyko „NK Šakiai“ komandos surengtas Naktinio krepšinio turnyras „3x3“, vėl subūręs visus aktyvaus laisvalaikio, sporto, o ypač krepšinio entuziastus, palikęs dar vieną neišdildomų įspūdžių laviną.
 
Augimas

Kasmet šį krepšinio turnyrą organizuojančios „NK Šakiai“ komandos narys Marius Pavalkis, savo užsidegimu dar vis stebinantis aplinkinius, džiaugiasi, jog Naktinio krepšinio turnyras yra rajono bendruomenę suartinantis renginys. Nors šiais metais tarp daugybės komandų šakiečių vardai skambėjo nebe taip jau ir dažnai – į turnyrą jaunieji krepšininkai suplūdo iš visos Lietuvos. Akivaizdu, jog iš kuklaus, mūsų krašte vykstančio sporto renginuko „3x3“ krepšinio turnyras peraugo į didelį sporto mėgėjų būrį sukviečiantį renginį, galintį lygiuotis su aukščiausio lygio respublikiniais Naktinio krepšinio turnyrais. M. Pavalkis svarsto, jog galbūt ir norėtųsi daugiau kraštiečių komandų, kurios sukeltų didesnes žiūrovų ovacijas, tačiau krepšininkai iš 16-os skirtingų miestų – didžiulis įvertinimas.

Čempionai

Šių metų turnyre dalyvavo net 30 komandų. 2003 m. gimusių ir jaunesnių grupėje žaidė 6 komandos, o 2002 m. gimusių ir vyresnių – 24 komandos.

Po atkaklios kovos ir žiūrovams pademonstruoto profesionalaus žaidimo pirmąją vietą aštuoniolikmečių ir jaunesnių krepšininkų grupėje iškovojo iš Klaipėdos atvykusi svečių komanda „Trys paršeliai“. Pakalbintas komandos „Trys paršeliai“, už nugaros palikusios Šilalės bei Šakių komandas, žaidėjas Kristupas Burneika pastebi, jog Lietuvoje vyksta mažai krepšinio turnyrų, kurie būtų pritaikyti būtent jaunesniems žaidėjams. Dėl šios priežasties, pamatę „NK Šakiai“ turnyro skelbime išskirtą mėgėjų grupę iki 18-os metų, „Trys paršeliai“ nieko nelaukę užsiregistravo. Antroje vietoje – jaunųjų krepšininkų komanda iš Šilalės. Šakiečių komandai „Trejos devynerios“ (Arnas Šnipas, Vytautas Naujokas, Ugnius Murauskas, Nojus Duoba) pavyko iškovoti trečią vietą.

Tarp vyresniųjų vyko ypač įnirtinga kova. Pirmoje vietoje vėl komanda iš Žemaitijos – tik prieš daugiau nei mėnesį susibūrusi klaipėdiečių komanda „Desertų namai“, kuri drauge pasiekė pirmąją pergalę.

„Šios pergalės jausmas puikus, užvaldė nuostabios emocijos. Pagaliau pirmasis mūsų kartu pasiektas titulas“, – džiaugėsi komandos narys Giedrius Sakalas.

Mėgėjų grupėje antroji vieta atiteko į Šakiuose rengiamą Naktinio krepšinio turnyrą jau trečią kartą atvykstančiai komandai iš Kuršėnų, trečioji – „Relaxui“, kurią sudaro nariai iš Kauno bei Šiaulių. Na, o ketvirtoji vieta – šakiečių komandai „Le Ponkes“ (Gytis Sutkus, Robertas Balčius, Almantas Liepuonis, Povilas Vidžiūnas).

„Gaila neužimti prizinės vietos savame mieste, tačiau nutiko, kaip nutiko. Šis „3x3“ krepšinis yra labai nenuspėjamas. Įvertinome ir savo klaidas – neapsigynėme, pavargome, nors ir esame pratę žaisti naktį, kadangi šią vasarą su šia komanda jau žaidėme daugybėje panašių turnyrų“, – komentavo šakiečių komandos narys G. Sutkus.

Tradicijos

Turnyro metu vyko ir keletas tradicinių konkursų. Vienas jų – Snaiperio ar kitaip – tritaškių metimo konkursas, kuriame susirungė net 48 dalyviai. Jį laimėjo kartu su komanda iš Vilniaus atvykęs Vilius Akučka, kuris konkurse dalyvavo pasitikėdamas savimi, užtikrintas savo jėgomis, nes, kaip pats sakė, žinojo, jog jo stiprioji pusė yra būtent tritaškių mėtymas.

O štai „Oro karaliaus“ titulą į Vilnių parsivežė Svajūnas Matulėnas, kuris pademonstravo aukščiausią meistriškumo lygį tarp aštuonių dalyvių. „Čia buvo mano debiutas. Netikėtai pasiryžau tokiai avantiūrai. Nors ir žaidžiu nuo septynerių, tačiau krepšinis yra tik mano hobis. Mėgaujuosi šiuo renginiu. Šakiuose puikus žiūrovų palaikymas, kuris suteikia savotiško smagaus jauduliuko. Gaila, jog šiuo metu nėra pastovios mūsų komandos sudėties, tačiau tikiuosi, jog šią vasarą dar tinkamai apsišlifuosime ir kitais metais sugrįšime į Šakius dar stabilesni ir stipresni“, – pasakojo „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtojas S. Matulėnas.

Kaip ir kiekvienais metais, ne tik krepšininkus, bet ir renginio žiūrovus pakilti iš savo vietų ragino „Drunk&Dangerous“ konkursas, kurio metu taiklumas į krepšį išbandomas su specialiais girtumą imituojančiais akiniais, aplink aidint juokui ir sirgalių plojimams.

„Vieša paslaptis – prieš mesdamas kamuolį užsimerkiau. Pernai buvau šiame turnyre, pasibandžiau, o šiais metais į Kelmę parsivešiu pergalę. Nuotaika superinė“, – dalijosi įspūdžiais mėgėjų grupės krepšininkas Tadas Baracevičius.

Indėlis

Laimėtojai buvo apdovanoti piniginėmis premijomis, medaliais, taurėmis ir turnyro rėmėjų įsteigtais prizais – krepšinio kamuoliais. Organizatoriai džiaugiasi, kad bendras turnyro prizinis fondas siekė net tūkstantį eurų. Jau ne pirmus metus prie Naktinio krepšinio turnyro savo pagalba prisideda savanoriai, Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras, Šakių Visuomenės sveikatos biuras, kurie savo palapinėje paruošė kūną analizuojančias svarstykles. Nuo pat pirmųjų rungtynių renginio dalyviai bei svečiai turėjo galimybę užlipti ant svarstyklių, sužinoti savo biologinį amžių, raumenų procentinę dalį, vandens kiekį kūne bei kitus sveikatai svarbius rodiklius. Spalvingą renginio nuotaiką papildė fone skambanti muzika, iš Šilutės atvykusios krepšinio šokėjos. Be to, kepsninėse buvo kepama mėsa, kurią galėjo padegustuoti kiekvienas, bei dalijami rėmėjų įsteigti užkandžiai.

Oficialaus renginio atidarymo metu daug pergalių ir mažai traumų žaidėjams linkėjo ir meras Edgaras Pilypaitis, ir Seimo narė Irena Haase, ir Visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos