Zanavykai nepabūgo ir Žemaitijos regiono favoritų

Antrojo etapo varžybose šakiečiams kartu su dar trimis geriausiomis buvusio Suvalkijos regiono komandomis teks varžytis su stipriausiomis buvusio Žemaitijos regiono komandomis. Būtent šį regioną daugelis Regionų krepšinio lygos aistruolių įvardina kaip stiprausią regioną lygoje šiais metais. Tačiau pirmosios dvi komandos, su kuriomis šakiečiams teko susidurti, turėjo pripažinti Suvalkijos regiono nugalėtojų pranašumą.
Varžybos Akmenėje su vietos „SC-KK Akmenė“ komanda baigėsi rezultatu 74:83 „Zanavyko“ naudai. Kaip po varžybų komentavo komandos vadovas Vytas Strokas, rezultatas neatspindi tikrojo komandų žaidimo lygio. Jo manymu, zanavykai per daug klydo, dažnai lygioje vietoje. Daugiausia taškų Akmenėje „Zanavyko“ naudai pelnė Rolandas Mačiulaitis ir Regimantas Ostreika – po 16. R.Mačiulaitis dar atkovojo tris kamuolius, R.Ostreika – devynis. „Zanavyko“ aukštaūgiams puikiai talkino ir komandos kapitonas Giedrius Pečiulionis bei pirmąsias rungtynes  „Zanavyko“ komandoje žaidęs 20-metis mažeikiškis Algimantas Liutkus. Abu pelnė po 11 taškų, atkovojo atitinkamai tris ir keturis kamuolius.
Šakiečiai varžovus pranoko beveik visose pozicijose: atkovojo 31 kamuolį (priešininkai 24), dvitaškius metė 54 proc. taiklumu (varžovai 48), tritaškius 53 proc. taiklumu (varžovai 47), baudas 88 proc. taiklumu (varžovai 71). Tik suklydo šakiečiai porą kartų daugiau nei varžovai. Aikštėje tądien pabuvojo visi 10 varžyboms registruotų „Zanavyko“ krepšininkų, visi pelnė taškus.
Kitą dieną Šakiuose, „Varpo“ vidurinės mokyklos sporto salėje, „Zanavyko“ laukė sunki kova su Klaipėdos „Tekoda“. Pirmąjį kėlinį sunkia kova buvo galima pavadinti – pirmosios 10 rungtynių minučių buvo pakankamai įtemptos, o kėlinukas baigėsi rezultatu 22:15. Tačiau jau antrojo kėlinuko metu „Zanavykai“ užmiršo visus svetingumo jausmus ir klaipėdiečių jaunimą tiesiog triuškino. Ilsėtis po dviejų kėlinių komandos išėjo švieslentėje esant rezultatui 51:25. Tos dienos rungtynes užbaigė ne pagrindinės sudėties „Zanavyko“ krepšininkai, o po finalinio teisėjų švilpuko švieslentėje švietė rezultatas 89:72 “Zanavyko” naudai.
Daugiausia taškų šiose varžybose „Zanavyko“ naudai pelnė R.Mačiulaitis ir T.Butkus – po 14. R.Mačiulaitis dar atkovojo ir 11 kamuolių. Evaldas Beržininkaitis pridėjo dar 13 taškų, penkis kartus atkovojo kamuolį. Zanavykai dažniau atakavo, žaidė labiau komandinį žaidimą – apie tai liudija rezultatyvių perdavimų statistika (11 šakiečių ir septyni svečių). Taikliau zanavykai atakavo iš dviejų taškų zonos – atitinkamai 49 („Zanavyko“) ir 40 proc. (svečių) taiklumu. Kamuolį komandos atkovojo po lygiai kartų – 31.
Šios dvi pergalės pratęsė pergaliną šakiečių žygį šių metų Regionų krepšinio lygos varžybose. „Zanavykas“ kol kas vienintelė komanda lygoje, šiame sezone nepralaimėjusi nė vienerių rungtynių. Šakiečiai šiose varžybose išmėgino ir du naujus krepšininkus: 20-metį lengvą krašto puolėją, mažeikiškį A.Liutkų, ir tris pirmuosius sezonus komandai atstovavusį , tačiau nuo šio sezono pradžios ketinusį daugiau nežaisti 34-erių metų Skirmantą Paukštį. Skirmantas sėkmingiau sužaidė tik pirmąsias rungtynes Akmenėje: aikštėje išbuvo 12 minučių, pelnė du taškus, keturis kartus atkovojo kamuolį ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. O varžybose Šakiuose, vos įėjęs į aikštę, netrukus nesėkmingai nusileido po šuolio ir patyrė kojos traumą. Ar Skirmantas žais toliau, paaiškės jau šią savaitę. Jį komandos vadovas V.Strokas ir treneris Modestas Paulauskas įvardina kaip puikų gynėją ir savotišką nervinės įtampos aikštelėje neutralizatorių.