baneris leidinys

baseinas3Gintarė MARTINAITIENĖ

Ilgai lauktas ir daugelio apkalbėtas vienas svarbiausių objektų Šakiuose - plaukimo baseinas - vasario 18 dieną oficialiai atvėrė duris. Atidarymo iškilmėse dalyvavęs gausus būrys žinomų žmonių, politikų, Seimo narių, Prezidentas Vladas Adamkus kalbėjo, kad Šakius galima laikyti pavyzdžiu Lietuvoje, kaip reikia įgyvendinti tokio lygio projektus. Pasak daugelio, šis baseinas bei jo atidarymas svarbus įvykis ne tik Šakiams, bet ir visai šaliai.

Nuotr. Tikimasi, kad tiek sporto salė, tiek naujai atidarytas baseinas taps jaunimo, rajono žmonių bei svečių traukos centru.

Simbolinę juostelę atidarymo iškilmėse perkirpę rajono meras Juozas Bertašius, Tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Prienų bendrovės „Rūdupis“ vadovas Naglis Jaruševičius ir Prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi, kad žmonės galės mėgautis ne tik sportu, bet ir „stiprinti sveikatą per vandenį“. Objektą pašventinęs Šakių vikaras Arminas Lukoševičius linkėjo, kad ši vieta taptų ypatinga visiems Šakiams.
 
Tai, kad mūsų miestas išskirtinis, baseino atidarymo iškilmėse turbūt paminėjo kiekvienas kalbėjusysis. Prezidentas V. Adamkus teigė, kad Šakiai, pastatę tokio lygio objektą Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečio proga padovanojo puikią dovaną ateities kartoms. Jam pritardamas Seimo narys Algimantas Salamakinas prisiminė, kaip prieš keletą metų su rajono vadovu dabartinėje Jaunimo kūrybos ir sporto centro vietoje braidė po ilgą žolę ir svarstė, kad būtų neblogai pastatyti baseiną, sporto salę. „Jei ne vietinės valdžios užsispyrimas, vargu, ar būtų pavykę pasiekti tai, ką dabar turite ir galite didžiuotis“, - kalbėjo A. Salamakinas. Jis informavo, kad Lietuva, lyginant ją su kitomis Europos Sąjungos šalimis, pagal baseinų statybą atsilieka 20 kartų. Mūsų šalyje iš 60 savivaldybių 34 išvis nėra jokio baseino. Tad sveikinusieji džiaugėsi, kad nedidelis miestelis, nepaisydamas ekonominio sunkmečio ar kitų nesklandumų sugebėjo savo krašto žmonėms pastatyti sporto, sveikatingumo bei poilsio oazę.

Tautinio olimpinio komiteto prezidentas A. Poviliūnas teigė, kad šios baseino atidarymo iškilmės jam teikia tokį patį džiaugsmą, lyg šalies sportininkai būtų iškovoję aukso medalius. Daugelis, tarp jų ir A. Poviliūnas, Šakiams, turint tokias sąlygas, linkėjo išugdyti ne vieną ir ne du olimpinius čempionus. Už sugebėjimą įgyvendinti projektą ir pastatyti svarbų objektą jis rajono vadovui įteikė olimpinę „Aukso žvaigždę“. Pats J. Bertašius sakė, kad be kai kurių politikų, žmonių supratimo ir palaikymo, gautų lėšų, įdėto visų bendro darbo, nebūtų nei baseino, nei sporto salės, kurioje organizuojami ne tik rajono krepšinio čempionatai, bet čia vyko ir Lietuvos krepšinio lygos, Baltijos krepšinio lygos Elito grupės varžybos. Tikimasi, kad ne tik salė pritrauks svečių iš sostinės ar kitų miestų, bet į baseiną paplaukioti atvyks ne tik rajono gyventojai.

„Rūdupio“ vadovas N. Jaruševičius, įteikdamas simbolinį raktą, išreiškė viltį, kad galbūt dar teks kokį kartą padirbėti Šakiuose ir čia pastatyti dar ne vieną objektą. Ši įmonė pastatė ir socialinės paskirties būstą Kęstučio gatvėje, kurio raktai gyventojams buvo išdalinti taip pat praėjusį penktadienį.

Tikriausiai neišvardinsime visų sveikinusiųjų bei kalbėjusiųjų baseino atidarymo iškilmėse. Buvo kartojama viena – Šakiai yra išskirtinis miestelis, o pastatytas objektas, tikimasi, taps jaunimo, rajono žmonių bei svečių traukos centru.

Baseinas – sudėtinė beveik ketverius metus įgyvendinto projekto dalis. Pirmiausiai buvo pastatyta sporto salė, vėliau statomas ir įrenginėjamas baseinas. Bendra projekto vertė yra beveik 17 mln. litų. Baseine taip pat įrengtos dvi pirtys, sūkurinė vonia, baseinas vaikams. Tad jau nuo pirmadienio baseinu bei jo teikiamais malonumais gali mėgautis visi norintieji.

Šventinę programą susirinkusiems dovanojo Šakių cirko studijos „Šypsena“ artistai ir Kauno šokių studijos, vadovaujamos Jūratės ir Česlovo Norvaišų „Sūkurys“ šokėjai.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos