baneris leidinys

badminton2Jau trečius metus Šakiuose vyksta badmintono stovykla vadovaujama Lietuvos badmintono federacijos viceprezidento Juozo Špelverio. Jo auklėtiniai užima aukštas vietas ne tik Lietuvoje, bet ir olimpinėse žaidynėse, todėl šakiečiai turėjo puikią galimybę išmokti šio žaidimo gudrybių. Stovyklos pabaigoje vyr.treneris prasitarė, jog yra keli patencialūs jaunuoliai, kurie ateityje gali siekti badmintono aukštumų, taip garsindami Šakių vardą.

Nuotr. Iš suaugusiųjų grupės vyr.treneris paminėjo S.Grincevičių ir R.Adomaitį, kurie ateityje gali pasiekti gerų rezultatų.

Badmintonas - vienas seniausių žaidimų pasaulyje. Jau prieš 600 metų japonai medinėmis raketėmis mušinėjo kamuoliuką, kuris buvo daromas iš plunksnų ir vyšnios (į prisirpusios vyšnios uogą įbestas 5-6 plunksnas išdžiovindavo saulėje). Šis žaidimas greitai išpopuliarėjo ir Europoje. Kas dveji metai rengiami pasaulio čempionatai, vyksta pasaulio taurės varžybos. Kaip ir lauko tenise, vyksta pasaulio “Grand prix” turnyrai.

Visą savaitę Šakiuose vyko badmintono stovykla, todėl pradedantieji turėjo puikią galimybę pasimokyti šio žaidimo technikos ir įvairių gudrybių. Stovyklai vadovavęs J.Špelveris taip pat yra Lietuvos rinktinės vyr.treneris ir Kauno badmintono klubo vadovas. Jis džiaugėsi, galimybe dirbti Šakiuose, nes, pasak jo, mažesniuose miestuose jaunimas ne tik daugiau dirba, bet ir jų akyse dega aistra žaidimui.
 
Stovykloje vyr.treneriui padėjo vietinis badmintono klubo treneris Valentinas Bagdanavičius. Viceprezidentas neslėpė, jog Šakių sporto centras užsikariauja puikias pozicijas kitų Lietuvos badmintono klubų tarpe. „Žaidėjų anksčiau pasipildydavome iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Kelmės ir Kretingos, tačiau didelė tikimybė, kad Šakiai bus septintas centras, kuriame bus ruošiami geri žaidėjai“, - džiaugėsi treneris. Jau dabar J.Špelveris paminėjo kelias pavardes ir viliasi, jog čia auga jaunieji prizininkai. Jis minėjo Eimantą Kiaunę, Džiugą Karalių, iš vyresnių įvardijo Stanislovą Grincevičių ir Roką Adomaitį. Gaila, kad vyresnieji jau perėjo į suaugusiųjų grupę, anksčiau būtų galėję iškovoti nemažai prizų savo amžiaus grupėse. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Vyr.treneris užsiminė, jog S. Grincevičius studijuos Kaune ir sieks badmintono trenerio žinių. Pabaigęs mokslus jis galės ruošti vaikus varžyboms ir toliau populiarins šį sportą. „Nors ir taip Šakiuose atsiranda vis daugiau berniukų ir mergaičių, kurie gali pretenduoti į prizines vietas Lietuvos čempionatuose.“,- neslėpė džiaugsmo J.Špelveris.

Treneris užsiminė, jog rinktinių treniruočių stovyklos vasarą yra tradicinės. Kiekvienais metais jos vyksta Klaipėdoje, Visagine ir Tauragėje, tačiau Šakiai vienintelis miestas, kuriame stovykla vyksta ne rinktinės žaidėjams. Už tai reikia padėkoti sporto centro vadovybei. Taip pat jis teigė, kad Šakiai vienintelis tokio dydžio miestas, turintis tokią stiprią sportinę bazę. Todėl su Šakių jaunimu visą laiką noriai treniravosi trys Lietuvos rinktinės suaugusiųjų grupės nariai, trys jaunių rinktinės žaidėjai ir vienas jaunučių grupės atstovas.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos