baneris leidinys

Darius MIKELIONIS

Balandžio 4 dieną Radviliškio sporto rūmuose pagaliau padėtas taškas Regionų krepšinio lygos 2008-2009 metų sezono čempionate. Rezultatu 77:67 įtemptose ir permainingose paskutinėse finalo serijos rungtynėse įveikę Šakių “Zanavyką”, Radviliškio “KK Radviliškis” pirmą kartą Regionų krepšinio lygos istorijoje tapo jos čempionais. Iki tol jie aukščiausiai buvo pakilę 2007-2008 metų sezono čempionate – liko ketvirti.

Sidabro medaliais pirmą kartą klubo ir lygos istorijoje pasipuošė ir Šakių “Zanavykas”. Šakiečiai pirmąjį 2005-2006 metų sezoną liko septinti, 2006-2007 metų sezoną tapo bronzos medalininkais, o 2007-2008 metais tenkinosi tik penktąja vieta.
Dvejos rungtynės – abejos Šakiuose – pergalę aikštės šeimininkams lėmė tik po pratęsimų. Jau pirmosios finalo serijos rungtynės daugeliui RKL besidominčių aistruolių piršo mintį – aukso medaliais šiemet puošis Radviliškio komanda. Pirmąsias rungtynes savo aikštėje jie laimėjo triuškinančiai – 80:57. Antrąsias po įnirtingos ir permainingos kovos tik po pratęsimo rezultatu 108:103 laimėjo “Zanavykas”. Deja, trečiosiose rungtynėse Radviliškyje, nors pergalė rungtynių pabaigoje “Zanavykui” jau buvo ranka pasiekiama, rezultatu 80:74 savo rankose visgi džiūgavo radviliškiečiai. O pakankamai įtempta, permaininga ir tik po pratęsimo šakiečių pergale 88:79 pasibaigusi ketvirtoji finalo serijos dvikova pranašavo: RKL aukso medaliai liks paskutiniųjų šio sezono rungtynių aikštėje - Radviliškyje.
Tiesa, pirmoji rungtynių pusė daugiau vilčių laimėti kėlė ne radviliškiečiams, o jų svečiams iš Šakių. Pirmąjį kėlinuką šakiečiai laimėjo 22:19, nors buvo momentų, kai pirmavo ir didesniu taškų skirtumu. Tačiau antrajame kėlinyje, įgiję dviženklę taškų persvarą, “Zanavyko” krepšininkai jos išlaikyti jau nebesugebėjo. Prasidedant ilgajai pertraukai, švieslentė rodė lygų rezultatą – 36:36. O po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai tiesiog ėmė šėlti: savo naudai graibė kamuolius po abiem krepšiais, šakiečiams ne tik kad neleido priartėti prie savojo krepšio, bet net ir metimams iš stengėsi kiek įmanoma sutrukdyti. Trečiąjį įtemptų rungtynių kėlinuką šakiečiai pralaimėjo net 21:13.
Tai iš esmės jau buvo ir rungtynių pabaiga. Ketvirtajame kėlinyje Radviliškio “KK Radviliškis” į priekį buvo pabėgę 15 ir daugiau skirtumu, tik likus žaisti mažiau nei trims minutėms, išretinta “Zanavyko” komanda (Giedrius Pečiulionis ir Regimantas Ostreika jau buvo surinkę po penkias asmenines pražangas) dar bandė kibti varžovams į atlapus. Deja, jėgų neužteko. Varžybos baigėsi solidžia radviliškiečių persvara – 77:67. Po rungtynių tiek “Zanavyko” klubo direktorius Vytas Strokas, tiek kalbinti klubo krepšininkai sakė: “KK Radviliškis” buvo tikrai stipresni už “Zanavyką”, todėl ir laimėjo”.
Daugiausia naudos nugalėtojų komandai paskutinėse rungtynėse davė Paulius Balčiūnas: pelnė 19 taškų ir šešis kartus atkovojo kamuolį. Jo komandos draugas D.Naruševičius pelnė 13 taškų ir tiek pat kartų atkovojo kamuolį. Tarp “Zanavyko” krepšininkų pasižymėjo R.Mačiulaitis (pelnė 19 taškų) ir Giedrius Būda (pelnė 14 taškų ir penkis kartus atkovojo kamuolį).