baneris leidinys

Kol laivas-keltas „Bisena“ Nemunu pro Gelgaudiškį plaukia kaip plaukęs ir sustoti mūsų rajone neturi galimybės, nes prieplauka riogso ant kranto, Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis suka galvą, kur saugiai ją padėti, nes pakrantėje prieplaukai žiemoti nesaugu.

Iš Šakių į Gelgaudiškį specialiai atvežta prieplauka žiemos ant kranto, o ne vandenyje, nes niekas nesugebėjo pasirūpinti prieplaukos įkėlimu į Nemuną, kol vanduo buvo nenusekęs. Dabar Gelgaudiškio seniūnas susirūpinęs, kaip prieplauką pritvirtinti ar kur ją padėti toliau nuo kranto, kad pavasarį jos nenuneštų ledonešis. Maža to, laivo-kelto „Bisena“ savininkas verslininkas Antanas Grumuldis abejoja, ar iš viso turės galimybę prisišvartuoti Gelgaudiškyje, nes ant kranto gulinti prieplauka jau pradėta niokoti piktavalių žmonių.
 
„Prieplauka baigiama išdraskyti – nėra klampių (įrenginio, skirto pritvirtinti laivui prie prieplaukos) ir prichvatizuotas vienas reilingas (porankis)“, – sako A. Grumuldis.

Apie prieplaukos išdraskymą seniūnas sako nieko negirdėjęs, jam tik rūpi, kur laikyti prieplauką per žiemą.

„Prieplauką reikia kažkaip pritvirtinti arba pakelti į viršų, pervilkus toliau nuo tos vietos, kur ji dabar yra. Ten ji likti negali, nes nežinome, kokia bus žiema – jeigu bus didelis ledonešis, tai toje vietoje, kur dabar stovi prieplauka, būna didelė ledų sangrūda, todėl kažkaip saugiai ją perkelti ar pritvirtinti reikės“, – aiškino V. Dabravolskis.

Į klausimą, kad galbūt reikėtų tą prieplauką įleisti tiesiog į upę ir problema išsispręstų, seniūnas atsako, kad to padaryti, kol vandens lygis Nemune nepakilo, nėra galimybių. Be to, šiam procesui reikėtų didelio krano, o kol kas neaišku, kas ir iš kokių lėšų turėtų jį samdyti. Seniūnas jau anksčiau minėjęs, kad tai ne seniūnijos pajėgoms.  

Kol prieplauka riogso krante, sumanus laivo savininkas pats ėmėsi iniciatyvos ir Gelgaudiškio pakrantėje išlaipino smalsius turistus iš laivo-kelto nuleisdamas jiems specialų bortelį, tačiau priplaukti prie seklesnės upės vietos buvo vienkartinis atvejis. Nuolatiniam prisišvartavimui reikia prieplaukos.

Laivas-keltas „Bisena“ Nemunu iš Pilies prieplaukos plaukia jau nuo liepos pradžios. Kadangi laivui-keltui daugiau galimybių prisišvartuoti Nemune nėra kur, tad pramoginis laivas, paplukdęs pramogautojus upe, apsisuka ir grįžta atgal į Pilies prieplauką.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos