baneris leidinys

sakiu karitas remontas
Išgriauti ir išnešti gruzą iš patalpų buvo pirmas ir sunkiausias darbas. „Caritas“ nuotr.


Kovo pradžioje buvo nuspręsta paremontuoti Šakių klebonijos kieme esančias „Carito“ patalpas iš vidaus. Įmonės, žmonės, aukodami savo laiką, ne tik atlieka darbus, bet ir remia statybinėmis medžiagomis – cementu, smėliu. Bus pakeistos grindys, atliktas sienų kosmetinis remontas.
 
Šakių „Carito“ pagrindinės patalpos – vienas nedidelis kambarėlis, drabužių dalytuvė, čia pilna žmonių suaukotų rūbų, avalynės ir kitų daiktų. Kartkartėmis sukauptais rūbais organizacija pasidalina su kitais Lietuvos „Caritas“ skyriais, dažniausiai su kėdainiečiais. Neseniai karitietės, iš patalpos kraudamos rūbus į krepšius, pakėlusios kilimą pamatė, kad betoninės grindys smarkokai ištrupėjusios, vietomis išbetonuota labai plonu sluoksniu. Pasvarsčiusios, kad, ištiesus ant tokio prasto pagrindo linoleumą, bus tik veltui išmesti pinigai, šaltis ir toliau per grindis skverbsis, nusprendė patalpas šiek tiek pasiremontuoti.

„Nuo grindų ėjo drėgmė, todėl klodavome paletes ir taip gelbėjomės nuo šalčio“, – pasakojo Šakių „Caritas“ vadovė Vilija Matulaitienė.

Taigi pirmieji darbai prasidėjo kovo 7 dieną, į talką įsijungė savanoriai, ypač pagelbėjo studentai, sugrįžę savaitgaliui į Šakius. Pirmiausiai buvo išgriauti betoninių grindų likučiai, išvežtas gruzas. Vienas žmogus paskolino priekabą gruzui vežti, kitas jį priėmė. Jau kitą dieną du Kęstučiai paaukojo savo šiltą vakarą namuose su šeimomis ir išvedžiojo šildymo vamzdelius. Vėliau sudėtas polistirolas ir grindys išbetonuotos. Geradariai atėjo dirbti net su savo įrankiais. V. Matulaitienė sako, kad patalpą liko iškloti plytelėmis, tad teks ieškoti rėmėjų plytelėms, klijams įsigyti. Planuojama atlikti ir kosmetinį sienų remontą. Organizacija ieškos ir lentynų rūbams bei daiktams laikyti.

„Norim į patalpas vandenį atsivesti, nors kažkokią kriauklę pasistatyti“, – apie ateities planus kalbėjo V. Matulaitienė nedrįsdama prognozuoti, kada darbai bus galutinai užbaigti ir žmonės galės apsilankyti „Carite“.

„Žmonės ne tik rūbų užsuka pasirinkti, jiems reikalinga ir dvasinė pagalba – pasikalbėti, pasitarti“, – sako pašnekovė.

Greta remontuojamos patalpos yra dar vienas kambarys, kuriame įrengtas sandėlis, pasak V. Matulaitienės, šios patalpos taip pat prašosi remonto, ateityje karitiečiai norėtų ir tą kambarėlį susiremontuoti.

„Toliau, kaip Dievas duos. Kiekviena papildoma pora rankų, kad ir simbolinė auka mums labai pagelbėtų“, – sakė V. Matulaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos