baneris leidinys

misko kuopa
Rajono miškininkai ir Kidulių bendruomenės žmonės prisidėjo prie naujos aplinkosauginės akcijos „Miško kuopa“, kurios metu Papiškių kaime surinko ir išrūšiavo keliasdešimt maišų įvairiausių atliekų, dešimtmečius gulėjusių pamiškėje ant upelio kranto. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šį rudenį miškininkai sugalvojo neeilinę visuotinę miškų tvarkymo akciją „Miško kuopa“, taip norėdami prisidėti prie aplinkos ir miškų išsaugojimo. Mūsų rajone praėjusį penktadienį Kidulių girininkijoje sutelkę jėgas miškininkai, Kidulių bendruomenės nariai ir seniūnijos žmonės surinko ir išrūšiavo visą kalną atliekų.

Valstybinės miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio l.e.p. vadovas Povilas Steponavičius sako, jog rajone šeštadienio netgi nelaukta – šeštadienį Kidulių dvare vyko šventinis renginys, tad nesinorėjo, kad renginiai dubliuotųsi. Anot vadovo, pamiškėse ar palaukėse primėtytų šiukšlių su metais vis mažėja, o ir pavėsines ar kitas vietas nuolat apeina girininkijų darbuotojai, todėl ten didelių bėdų nėra.

„Pasirinkta vieta prie Lenktinės miško, prie gyventojo sodybos, kur per daug metų buvo sukauptas kalnas šiukšlių. Mes jas ketiname išrūšiuoti ir priduoti į stambiagabaričių atliekų aikštelę“, – pasakojo P. Steponavičius.

Pasak vadovo, ta vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes to buvusio gyventojo žemė po jo mirties atiteko Valstybei, o urėdija čia ketina įveisti, užsodinti naują mišką, tad prieš tai nori apsikuopti ir susitvarkyti aplinką.

Nuvykus į vietą iš tiesų radome prie didžiulės žolėmis apžėlusios ir žemėmis apėjusios šiukšlių krūvos besidarbuojančių 15 Šakių regioninio padalinio įvairių specialistų, darbuotojų ir dešimt Kidulių seniūnijos atsiųstų pagalbininkų bei vietos bendruomenės žmonių. Žmonės apspitę šiukšlių kalną traukė iš jo čia jau kelis dešimtmečius gulinčias atliekas: butelius, stiklų duženas, veidrodžius, guminius batus, dviračių padangas, metalo gabalus, buitinių prietaisų detales, plastiką ir kitokias įvairias atliekas. Kidulių girininkas Virginijus Martinkevičius sako, jog čia, už savo sodybos, tas vietos gyventojas išmesdavo nerūšiuotas savo atliekas, todėl per daug metų ir susikaupė kalnas įvairaus „turto“. Vos per valandą talkininkai pririnko ir išrūšiavo keliasdešimt maišų šiukšlių. Vėliau ketinama tą kalną sulyginti, sutvarkyti žemę, paruošti būsimam miško sodinimui.  

Pasak P. Steponavičiaus, šios aplinkosauginės akcijos nuo šių metų bus rengiamos kasmet ir bus derinamos su kita garsia akcija „Darom“, taip ugdomas gyventojų sąmoningumas. Be to, bus skatinama susirinkti ir išsivežti atgal savo atliekas, jeigu stovyklaujama gamtoje.

„Mes dabar jau nestatome šiukšlinių prie poilsiaviečių – norime, kad žmogus atvykęs į gamtą iš jos išsivežtų tai, ką atsivežė. Skatiname atsakingą požiūrį. Be to, netgi jei į šiukšlinę žmonės atliekas išmesdavo tvarkingai, tai vėliau jas iš ten ištraukdavo paukšteliai, žvėreliai ir taip vis tiek ta tarša vykdavo“, – sako P. Steponavičius.

Tą patį penktadienį miškininkai dar minėjo Miškininko dieną, kuri įprastai minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį. Šia proga Valstybinė miškų urėdija pakvietė visuomenę aplankyti 30 įvairiausių renginių visoje Lietuvoje, o mūsų rajone penktadienio popietę buvo kviečiami į Miško muziejų Lekėčiuose pasiklausyti miškininkystės istorijos ir apžiūrėti eksponatus. Kitą šeštadienį Šakių regioninio padalinio darbuotojai ketina Miškininko dienos proga išvykti pasiplaukioti laivu po Nemuną.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos