baneris leidinys

Praėjusį pirmadienį daugiau nei 26 tūkst. šalies abiturientų laikė svarbiausią ir vienintelį privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Rajone valstybinį egzaminą šiemet laikė 151 abiturientas. Pasirinkusieji samprotavimo rašinį galėjo rinktis temas „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ arba „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“ Prie pirmosios temos buvo rekomenduojama remtis Baliu Sruoga ir Jurgiu Kunčinu, prie antrosios – Kristijonu Donelaičiu ir Mariumi Katiliškiu.
 
Rašantiems literatūrinį rašinį buvo galima rinktis temas „Moters vaizdavimas literatūros kūriniuose“ arba „Visuomenės tobulinimo siekiai literatūroje“. Prie pirmosios temos buvo rekomenduojami Šatrijos Ragana ir Antanas Škėma, prie antrosios – Martynas Mažvydas ir Marius Ivaškevičius.

Pasak Šakių „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Vaičiulienės, valstybinio egzamino rašinių temos nenuvylė, mokiniai pasirinkti turėjo iš ko. Populiariausios temos buvo „Moters vaizdavimas literatūriniuose kūriniuose“ ir „Nuo ko priklauso asmens savivertė?“ Jos teigimu, kiekvienais metais po egzamino viešojoje erdvėje būna kritikuojama kuri nors rašinio tema, šiemet daug diskutuojama buvo apie samprotavimo temą „Ar žemdirbiškoji kultūra aktuali šiuolaikiniam žmogui?“

„Tema nėra lengva, bet skaitančiam mokiniui įveikiama. Buvo „Žiburio“ gimnazijoje tokių, kurie rinkosi samprotauti ir šia tema. Smagu, kad mokiniai savo rašiniuose rėmėsi ne vien rekomenduojamais autoriais. O kokie bus rezultatai, sužinosim liepos mėnesio pradžioje“, – kalbėjo lituanistė.

Mokyklinį brandos egzaminą rinkosi 78 rajono abiturientai. Jie šiemet galėjo samprotauti šiomis temomis: „Kada prireikia drąsos?“ (rekomenduojami autoriai – Jurgis Savickis, Bronius Krivickas) ir „Kuo žmogui svarbi šeima?“ (rekomenduojami autoriai – Juozas Tumas-Vaižgantas, Juozas Aputis).  

Iš literatūrinio rašinio užduočių galėjo rinktis šias temas: „Seno žmogaus vaizdavimas lietuvių literatūroje“ ir „Svajonės reikšmė literatūroje“. Prie pirmosios temos buvo rekomenduojama remtis Jonu Biliūnu ir Vincu Krėve, prie antrosios – Maironiu ir M. Katiliškiu.

Pasak Griškabūdžio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Jolantos Laurinaitienės, visos mokyklinio egzamino temos buvo paprastos ir aiškios, be didelių netikėtumų, rekomenduojami autoriai taip pat nenustebino, visų kūryba buvo aptarta ir nagrinėta pamokose, tai parodė ir ištaisytų darbų rezultatai.

„Be abejo, kaip ir kasmet, kai kuriems nesisekė susitvarkyti su jauduliu, kai kas pamiršo kontekstą, – patikino J. Laurinaitienė.  – Stebuklų nebūna – gerus įvertinimus gaus tie, kurie dirbo nuosekliai visus 12 metų, o kitiems belieka tikėtis sėkmės.“
Planuojama, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti iki liepos 13 d.

Brandos egzaminų sesija baigsis birželio 27 d. Prieš porą mėnesių abiturientai laikė anglų kalbos kalbėjimo dalį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos