baneris leidinys

vizitai mokyklose
Visą savaitę rajono savivaldybės atstovai lankėsi rajono ugdymo įstaigose ir apžiūrėjo, kaip sekėsi per vasarą susitvarkyti mokyklų patalpas, domėjosi, kaip pasiruošusios naujam šildymo sezonui, kuo gyvena šiandien, kokių turi problemų. D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Šią savaitę rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas ir vyriausioji specialistė Ingrida Kasparevičienė tradiciškai lankėsi rajono ugdymo įstaigose. Jiems savomis akimis knietėjo pamatyti, kaip mokyklos pasiruošusios naujiems mokslo metams, kuo gali pasigirti, kokių turi problemų. Prie jų prisijungė ir Šakių visuomenės sveikatos biuro maitinimo organizatorė Giedrė Pivnickienė, kuri domėjosi, kaip sekasi valgyklų darbuotojams maitinti mokinius pagal visoms mokykloms sukurtą vienodą valgiaraštį.
 
Kiekviena rajono ugdymo įstaiga turėjo ką parodyti, nes visos per vasarą pasigražino, o kai kurios, kaip anksčiau rašėme, dar ir rimtesnius remontus pasidarė. Artėjant naujam šildymo sezonui didelis dėmesys skiriamas jo pasirengimui. Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriuje rajono savivaldybės atstovai pirmiausiai suskubo į rūsį apžiūrėti pernai įsigyto ir jau vieną žiemą išbandyto kietojo kuro vandens šildymo katilo su granulių degikliu.

Direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Ričardas Zokaitis džiaugėsi, kad granuliniai katilai tikrai pasiteisino. Be to, juos galima valdyti tiesiogiai per mobilųjį telefoną. Tiesa, „iš pradžių buvo reikalų su viskuo – su temperatūrų reguliavimais, su nustatymais“, bet, kaip pats sako, katilus jau prisijaukino ir elektroniką perprato. Nors būta ir tokių niuansų, kad šie jį „išsikviesdavo trečią–ketvirtą valandą nakties“ ir tekdavo važiuot žiūrėt, kas per problema nutiko.

Pasak D. Jakavičiaus, nors kai kas labai kritikuoja granulinius katilus, bet pagal galimybes – tai geriausias variantas. Tokį katilą jis patarė pasistatyti ir Kriūkų skyriuje, kad išsispręstų šildymo problema. Tokio katilo dar šį mėnesį sulauks ir Griškabūdžio gimnazija, o jos ikimokyklinio ugdymo skyriuje esančiame kietojo kuro katile bus įmontuotas granulinis degiklis.

Iki šiol Griškabūdyje tiek gimnazijos, tiek ir darželio pastatai buvo apšildomi akmens anglimi, nes šiuo metu tai ir pats pigiausias, ir kaloringiausias kuras, tačiau, pasak direktoriaus Arūno Šalnaičio, nelieka kitos išeities, nes, uždraudus įvežti ir pardavinėti akmens anglį, nelabai yra iš ko rinktis – šilumos siurbliai prie nerenovuotų patalpų ir esamo vandens kiekio per mėnesį sudegintų visų metų biudžetą.

Tiesa, Paluobių skyriaus pastatas šią žiemą dar bus apšildomas anglimi. Čia šią vasarą naujai uždengta ir dalis stogo, o likusį planuojama sutvarkyti kitais metais. Pasak A. Šalnaičio, jiems Paluobių skyrius – „kaip šuniui penkta koja“, nes ten gimnazijai priklauso tik trys kambariukai, kuriuose glaudžiasi ikimokyklinė grupė su septyniais vaikais.

„Kol valdėm pusę pastato, buvo viskas normalu, o dabar proporcijos pasikeitė“, – pasakojo gimnazijos direktorius, kurio žinioje vis dar likusi visa ūkinė pastato priežiūra, nors šiuo metu didesnė dalis priklauso Šakių socialinių paslaugų centrui.

Pasak A. Šalnaičio, padaugėjo rūpesčių su pastato apšildymu, nes kai gruodį buvo apgyvendinti žmonės, pečius kurti jau reikia ne tik dieną, šilta turi būti ir naktį. Dėl to padvigubėjo kuro išlaidos, reikalingos papildomos lėšos.   

Užsukus į mokyklų valgyklas, visiems rūpėjo sužinoti, kaip sekasi pereiti prie vienodo valgiaraščio. Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Plokščių skyriaus virėjos jau išbando naujus patiekalus ir tvirtina, kad labai pasiteisino lašišos kukuliai, nes žuvies mokiniai visai nevalgydavo, stebės, kaip vaikams patiks maistas, gamintas garuose.

O štai Griškabūdžio gimnazijoje iš karto pradėti maitinti pagal naują valgiaraštį buvo neįmanoma, nes jis buvo pateiktas tik rugpjūčio pabaigoje ir virtuvė tiesiog neturėjo valgiaraštyje numatytų produktų. Pasak gimnazijos direktoriaus, to taip paprastai ir greitai sutvarkyti neina, nes yra viešieji pirkimai, todėl sutartis su naujais tiekėjais jis pasirašė tik praėjusį antradienį.

„Mums patinka, kad vaikai visame rajone valgys vienodą maistą ir nesakys, kad „Žibury“ skaniau negu „Varpe“, arba ateis iš „Varpo“ į „Žiburį“ ir sakys, kad „Varpe“ buvo skaniau, o čia kokią nesąmonę duoda“, – tvirtino vicemeras.

Pasak jo, yra dar vienas visoms mokykloms vienodas planas – kitąmet gumine danga padengti visų mokyklų krepšinio aikšteles, todėl kvietė vadovus ieškoti projektų, prie kurių savo finansavimu prisidėtų ir rajono savivaldybė. Griškabūdžio gimnazija viena iš pirmųjų dar šį spalį yra numačiusi pakeisti krepšinio aikštelės dangą iš savo sutaupytų lėšų, prisidedant bendruomenei ir savivaldybei.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos