baneris leidinys

kkryziusKiekvienas akmuo gyvena savo ypatingą vidinį gyvenimą. Senovėje mokslininkai spėjo, kad akmenys sugeba įrašyti į savo atmintį procesus, vykstančius žmogaus organizme, aplinkoje, numatyti ateities įvykius. Žmonės tikėjo, kad būdami šalia, akmenys nepertraukiamai juos veikia, spinduliuodami bei skleisdami vibracijas gali pakeisti net jų likimą. Pavyzdžiui: turmalinas kaupia ir skleidžia šilumos energiją, rubinas sugeria šviesą. Amuletas, saugodamas savo šeimininką, siunčia impulsus jam į pasąmonę. Jautresnis žmogus reaguoja iš karto, stipresnis nekreipia dėmesio, tačiau intuityviai neprieštarauja savo nuojautai.

Kiekvienas akmuo turi ypatingos magiškos galios, kuri gali paversti jį talismanu arba amuletu. Amuletas – tai saugotojas. Jis saugo nuo kerų, nelaimių, ligų ir kito nepageidaujamo žmonių ir tamsos jėgų poveikio. Jis perspėja apie nelaimę, savo vibracijomis veikia žmogaus pasąmonę kaip stabdžiai, skatinantys geriau apmąstyti poelgius, greičiau išvykti iš nesaugios vietos.

Tokiu saugotoju – amuletu gali tapti žiedas, pakabukas, apyrankė iš metalo su brangakmeniais. Dažnai amuletai nešiojami paslėpti po rūbais. Vienas stipriausių amuletų žmonijos istorijoje yra kryžiaus ženklas.
 
Apsaugai nuo priešiškų gamtos jėgų žmonės senovėje naudojosi vulkaninės kilmės akmenimis, kurie suteikia milžinišką galią. „Atsiradę iš griaustinio ir žaibo“ akmenys apdovanodavo sveikata, suteikdavo sėkmės. Jie ir šiandien populiarūs Afrikoje ir Lotynų Amerikoje. Vienas iš mineralų, pasižyminčių itin stipria apsauga, buvo titnagas, kurio pagalba galima išgauti ugnį. Tai ypatingą magišką jėgą turintis akmuo.

Talismanas - akmuo, pritraukiantis laimę, sėkmę ir kitas gėrybes. Žmogaus ir talismano draugystė padeda suformuoti ypatingą mikroklimatą, kuriame sustiprėja geriausios asmenybės savybės ir charakterio bruožai, susiformuoja tam tikri įgūdžiai.

Talismaną su brangakmeniu moterims patariama nešioti ant kairės, vyrams – ant dešinės rankos mažojo pirštelio. Tai stiprina sveikatą, suteikia pasitikėjimo. Vienas iš seniausių meilės talismanų – gintaras, galintis pritraukti prie savininko jo prisirišimo objektą. O galingiausias pasaulio brangakmenis  deimantas - ne be priežasties puošia moterų sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus. Mat tikima, kad vyras dovanojamame deimante užkoduoja savo meilę, prisirišimą bei pasitikėjimą.

Norint įsigyti amuletą ar talismaną, verta apsidairyti savo aplinkoje. Dažnai žmogus jį jau turi to net nesuvokdamas. Tai gali būti vestuviniai bei sužadėtuvių žiedai, su kuriais nesiskiriame, senas močiutės kryželis ar mamos dovanotas vėrinys. Talismanu ar amuletu gali tapti ir pajūryje rastas gintaro gabalėlis ar akmenėlis su skylute, ir kriauklelė, ir juvelyrinis papuošalas su brangakmeniu.

Anksčiau akmenis nešiojo natūralius, tik vėliau juos pradėjo šlifuoti iki blizgesio, tikėdami grožio magiška galia. Šumerų, babiloniečių ir asirų kultūroje gimė akmenų išbraižymo menas. Čia galima aptikti mistiškos brangakmenių simbolikos.

Amuletus ir talismanus žmonės pradėjo daryti daugiau nei prieš penkis tūkstančius metų. Iš pradžių jie turėjo šventų gyvūnų, paukščių, gyvačių pavidalą. Senovės Egipte stipriausių galių turėjo skarabėjo figūrėlės. Buvo tikima, kad ypatingą jėgą turi amuletai, nuimti nuo faraonų mumijų.

Tikėjimas brangiaisiais akmenimis užgimė ir paplito Indijoje, kur randami patys gražiausi ir rečiausi akmenys. Vienas iš seniausių Indijos amuletų – nararatra, labai panašus į šiandieninį kuloną, kurį sudaro rubinas, deimantas, perlas ir smaragdas. Akmens vertė priklausė nuo jo tyrumo. Buvo tikima, kad įskilę, turintys defektų akmenys lemia nelaimę ir nesėkmę.

Apie tai, kaip naudoti gydančią ir magišką talismanų ir amuletų galią galima rasti egiptiečių traktatuose, kirkščioniškose legendose pasakojama apie šventojo Gralio akmenį. Senovės Graikijos mokslininkai Herodotas ir Platonas daug rašė apie gydomąsias akmenų savybes.

Sakoma, kad pavogti akmenys pasižymi neigiama energetika, pirkti - talismanais tampa tik po daugelio metų, o tikrieji talismanai - dovanoti arba paveldėti akmenys. Daugelis tyrinėtojų mano, kad amuletams, kaip ir vaistams, labiausiai tinka tie akmenys ir žolelės, kurie randami gimtinės teritorijoje. Būtent jie geriausiai gali padėti ten gyvenantiems žmonėms, nes formuojasi ir gyvena toje pačioje aplinkoje, todėl geriausiai pritaikyti vietos gyventojų energetinei struktūrai.

Reikia nepamiršti, kad amuletus turite nuolat prižiūrėti: valyti ir pripildyti energijos. Geriausias būdas palaikyti jį keletą minučių po tekančiu vandeniu. Idealiausiai tiktų šaltinis, bet galima nuplauti jūroje ar net iš čiaupo tekančiu vandeniu. Nuplautą akmenį reikia pakrauti tekančios saulės spinduliuose, kad jis prisisotintų puikiai saugančios saulės energijos.

Asta Gvildienė

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos