Save pažino prie jūros

saves pazinimasBirželio 19-21 d. jau trečią kartą  „Savęs pažinimo studijos“  lankytojai  ir  bendraminčiai iš Raseinių bei Klaipėdos rinkosi  į vasaros stovyklą, šįkart  prie jūros. Tris dienas Šventojoje stovyklautojai stengėsi  prasmingai leisti laiką, tikėdamiesi pailsėti, atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, pasimankštinti, galbūt kažką naujo sužinoti, suprasti, tiesiog pasimokyti būti čia ir dabar.
 
Nuotr. Didelį įspūdį stovyklautojams paliko rytiniai jogos užsiėmimai prie jūros, kuriuos vedė mokytoja Agnė Dragūnaitė.
 
Stovyklos organizatorės Daiva Piečaitytė, Aušrelė Štrimaitienė ir Jūratė Arštikaitienė stengėsi, kad visi užsiėmimai, paskaitos atneštų naują suvokimą apie save, apie vertybes, apie savo būties suvokimą šioje Žemėje.  

Lektoriaus Roberto Karvausko paskaita „Dvi gyvenimo pusės. Ar yra pasirinkimas? Kaip pasirinkti?“, technikos mokslų daktaro Artūro Dabkevičiaus šeimos konsteliacijos metodo pristatymas, biolauko tyrimas, naujos žinios apie vandenį, apie jo kokybės svarbą žmogaus organizmui, jogos mokytojos Agnės Dragūnaitės meditacinio bėgimo pajūriu praktika, jogos užsiėmimai, tibetietiško dubenėlio garsai ir jos pačios sukurtų giesmių atlikimas, juoko joga – tai viskas apie mus pačius, apie tai, kokie mes esame, iš kur kyla mūsų emocijos, jausmai ir kokią įtaką jie  daro mūsų savijautai, elgesiui, santykiams ir sveikatai.

„Diena po stovyklos... Toks nenusakomas, visa apimantis džiaugsmo pojūtis. Net neaišku, iš kur jis po tiek gyvenimo metų atsirado. Be kažkokios realiai suvokiamos priežasties, tiesiog vyko įvairūs užsiėmimai, praktikos, sportavome, valgėme, miegojome. Stovyklą organizavusios moterys - paprastos,  žemiškos būtybės su savais gyvenimais, rūpesčiais ir problemomis -  viena kitą papildė. Bandai rasti atsakymą, kas ten įvyko, dėl ko ta savijauta tokia - ramybė, tvirtybė, pasitikėjimas, atrodo, net kvėpuoti kitaip pradėjau. Lyg žmogus ir buvę įvykiai žinomi ir tie patys, tik požiūris ir savijauta dar nepažįstami, svetimi, bet labai malonūs. Nuoširdumas, meilė kiekvienai gyvai būtybei, gyvenimiškos patirtys, išgyvenimai, atradimai, suvokimai ir praradimai atvedė iki tų, kuriems reikia iš naujo atrasti save. Kaip žemę,  per sausrą suskeldėjusią, ilgai nemačiusią vandens, pagirdo lietus, taip ir mūsų bendraminčių būrelis stovykloje atsigėrė to, ko kiekvienam labiausiai trūko...“ – tokie dalyvių atsiliepimai - pats geriausias įvertinimas „Savęs pažinimo studijos“ veiklos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.