baneris leidinys

kriauciuniene valerijaŠiuo metu televizijos laidose, žiniasklaidoje vis daugiau kalbama apie mitybos svarbą žmogaus sveikatai. Dažnai galima išgirsti įvairiausių nuomonių apie tai, ką ir kaip reikėtų valgyti. Sunku susigaudyti tokioje informacijos įvairovėje, bet dar sunkiau keisti mitybos įpročius.
 
Nuotr. Valerija Kriaučiūnienė pasakojo, kaip sveikatos problemas išsprendė pakeitusi mitybą.
 
Juk sakoma „Tu esi toks, kokį maistą valgai“. Tai ne tik skambi frazė, tai tikra tiesa. Norint gerai jaustis, reikia rinktis ir valgyti visavertį maistą, turintį tinkamą kiekį angliavandenių, baltymų ir riebalų, kuriame gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų, taip pat mankštintis ir gerti pakankamai vandens.

Apie tai rugsėjo 2 d. „Savęs pažinimo studijoje“, kurioje jau trečią sezoną nuolat organizuojami sveikatingumo renginiai ir užsiėmimai, kalbėjo mitybos specialistė, kalanetikos trenerė Valerija Kriaučiūnienė iš Mažeikių. Moteris dalijosi savo patirtimi, kaip ji savo sveikatos problemas išsprendė pakeitusi mitybą, atradusi natūralius papildus. Ji kalbėjo, kad „mūsų organizmui reikia ne vaistų, o maisto“, nes didžioji maisto dalis pastaruoju metu tampa vis labiau menkavertė. Dažnai valgome skubėdami, greitai paruoštą maistą, net nepasidomėdami, iš ko jis pagamintas. Daug problemų atsirado ir dėl vandens trūkumo, nejudraus gyvenimo būdo. Mitybos įpročius reikia ugdyti šeimoje, kad vaikai mieliau rinktųsi natūralias daržoves, vaisius ar namuose gamintą šviežią maistą, o ne beverčius, tik gražiai įpakuotus produktus.

Maistas yra labai svarbus mūsų sveikatai, todėl reikia atsakingai rinktis produktus ir papildus, kuriuos vartojame. Mitybos specialistė Valerija teigė, kad valgymo tikslas – pamaitinti ląstelę. Juk statant namą pirmiausiai reikia kloti tvirtą pamatą, o tik po to rinktis pačias geriausias medžiagas projekto pabaigai. Mūsų ląstelėms reikia gryno oro, vandens ir svarbiausių maisto medžiagų – angliavandenių, lipidų ir sterolių, baltymų ir vitaminų bei kitų maisto medžiagų (pvz., augalinės kilmės maisto medžiagų), mineralų ir fermentų. Kokybiškas maistas ir natūralūs maisto papildai aprūpina organizmą įvairiomis medžiagomis, kurios reikalingos gerai sveikatai.

Lektorė kalbėjo, kad tinkama mityba turi teikti organizmui tų medžiagų, kurias jis gali suvartoti. Maistas yra tas, kurį mes valgome, o maisto medžiagos – tie elementai, kuriuos įsisavina mūsų ląstelės ir audiniai. Todėl, norint gyventi energijos ir gyvybingumo kupiną gyvenimą, galima rinktis sveikesnį maistą ir aukščiausios kokybės iš sveikų produktų pagamintus maisto papildus, kurie yra sukurti gamtos ir pagrįsti mokslo.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos