Sergančių tuberkulioze – daugiau

Kovo 24-ąją minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą.

Paskutiniais metais epidemiologiniai tuberkuliozės sergamumo rodikliai Marijampolės apskrities teritorijose išlikdavo aukštesni už Lietuvos sergamumo rodiklius. 2015 m. Marijampolės apskrities teritorijose buvo užregistruoti 67 nauji tuberkuliozės atvejai (aštuoniais daugiau nei 2014 m.). Iš jų Marijampolės savivaldybėje – 12 atvejų, Šakių r. savivaldybėje – 15 atvejų (2014 m. – 12), Vilkaviškio r. savivaldybėje – 26, Kalvarijos savivaldybėje – 12, Kazlų Rūdos savivaldybėje – 2 atvejai.
 
Per beveik 120 metų kova su tuberkulioze gerokai pasistūmėjo į priekį, nors kai kuriuose pasaulio regionuose tuberkuliozė išlieka epidemijos lygmenyje, nuo kurios kasmet miršta keli milijonai žmonių. Lietuvoje per paskutinius 10 metų (2006–2015 m.) sergamumas kvėpavimo organų tuberkulioze mažėjo nežymiai.  2015 m. Lietuvoje tuberkulioze susirgo 58 vaikai, Marijampolės apskrityje – 2. Beje, mūsų apskrityje nuo tuberkuliozės 2015 m. mirė aštuoni žmonės.

Kiekvienas asmuo, sergantis atvira plaučių tuberkulioze, per metus gali užkrėsti 10–20 ar net daugiau žmonių. Dažnai nauji tuberkuliozės atvejai diagnozuojami vėlyvose, sunkiose ligos stadijose. Atvira tuberkuliozė dažniausiai paplitusi tarp darbingo amžiaus nedirbančių asmenų, 2015 m. Marijampolės apskrities teritorijose tokie atvejai sudarė apie 52 proc. visų nustatytų atvejų. Apie 2–10 proc. susirgimų atvira tuberkulioze nustatyti asocialiai gyvenantiems, dažnai vartojantiems alkoholį asmenims.

 Nors tuberkuliozė nuo seno siejama su socialinėmis, ekonominėmis, skurdo, nedarbo, alkoholizmo, narkomanijos, nepakankamos profilaktikos, pavėluotos diagnostikos ir kitomis problemomis, tačiau pastaraisiais metais ši tendencija nepasitvirtina. Stebima, kad nemažai susirgimų atvira tuberkulioze nustatoma įvairių socialinių sluoksnių jauniems žmonėms, net vaikams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.