baneris leidinys

Tėvams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, jau laikas užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris patikrins vaiko sveikatą ir išrašys vaiko sveikatos pažymą. Šią pažymą mokslo metų pradžioje būtina pateikti ugdymo įstaigai.

Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Ramunė Balčiūnienė teigė, kad dalis šakiečių nelaukia iki paskutinės minutės ir vaikus kasmetiniam sveikatos patikrinimui registruoja jau dabar. Tiesa, pasak gydytojos, kad ir kaip bebūtų, didžioji dalis vaikų sveikatą tikrinti suskumba rugpjūčio mėnesį ar net pirmomis rugsėjo dienomis.
 
Beje, R. Balčiūnienė teigė, jog prastėja vaikų rega, taip pat dažnai pastebimi laikysenos sutrikimai. Šiuos sutrikimus lemia mažas judrumas bei sėdėjimas prie kompiuterio. Taip pat, atliekant tyrimus dėl antro tipo diabeto, pastebima, kad rajone atsiranda vaikų nutukimo rizika. Savaime suprantama, taip atsitinka dėl netinkamos mitybos ir menko judrumo.

Apsilankymo pas šeimos gydytoją metu vertinamas vaiko ūgis ir svoris, pamatuojamas kraujo spaudimas, įvertinamas regėjimas ir klausa, vertinamos kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklės. Jei šeimos gydytojas randa pakitimų, tuomet vaikas yra siunčiamas pas gydytoją specialistą, kuris atlieka apžiūrą pagal savo kompetenciją bei, esant būtinybei, skiria reikiamus tyrimus.

Atkreiptinas dėmesys, jog daugėja vaikų, kurių dantų būklė nėra patenkinama, todėl profilaktinis sveikatos patikrinimas yra gera proga pasirūpinti vaiko dantimis bei apsilankyti pas gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas įvertina vaiko dantų ir žandikaulių būklę ir, reikalui esant, skiria gydymą.

Pažyma galioja 12 mėnesių, tad sveikatos pažymėjimu reikėtų pasirūpinti iš anksto, o ne prieš pat rugsėjo 1-ąją.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos