baneris leidinys

Savaitgalį daugelyje rajonų oro temperatūra perkopė 30 laipsnių ribą. Sinoptikai prognozėmis nedžiugina – tropiniai karščiai dar tęsis. Medicinos darbuotojai perspėja, kad karštis ir saulė yra pavojingi sveikatai.
 
Kaip informavo VšĮ „Šakių ligoninė“ Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Irena Petrauskienė, nors pacientų su saulės smūgiu dar neturėjome, tačiau prasidėjus karščiams besikreipiančių į Priėmimo – skubios pagalbos skyrių padaugėjo – per parą pagalba suteikiama 40-50 ligonių.

„Ligonių antplūdis pastebimas dar ir dėl to, kad šiuo metu daug kam vasaros atostogos. Į mus kreipiasi ne vien tik rajono gyventojai, bet ir atostogų į Lietuvą sugrįžę emigrantai, pravažiuojantys pro šalį žmonės. Daugiausiai pacientai skundžiasi silpnumu, galvos svaigimu, aukštu kraujospūdžiu. Šiemet pagausėjo ir vabzdžių įgėlimų, matyt, nuo karščio jie taip pat tampa agresyvesni. Tad nemažai turime besikreipiančių į mus dėl alerginių reakcijų, kurios sukelia įvairių organizmo sutrikimų“, – vardijo I. Petrauskienė.

Daugiausiai nuo kaitros nukenčia tie, kurie turi širdies ir kraujagyslių ligų problemų. Jautriausi karščio bangoms yra pagyvenę žmonės ir vaikai. Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos administratorė patarė karštomis dienomis gerti daugiau skysčių, vengti vidurdienio saulės nuo 12 iki 15 val., mažiau būti aktyviems. Lauke dirbantiems žmonėms turėtų būti sutrumpintos darbo valandos. Einant į lauką reikėtų užsidėti galvos apdangalą ir dėvėti saulės akinius su UVA ir UVB filtru, dėvėti lengvus, šviesius, natūralaus audinio, neveržiančius, orui pralaidžius drabužius.

Poilsiui gamtoje pasirinkti vietą pavėsyje, vengti saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių, riboti buvimo saulėje laiką, būti po skėčiais. Nepalikti uždarytame automobilyje vyresnio amžiaus ar neįgalių žmonių, vaikų bei gyvūnų net ir tuomet, jei visi langai atviri.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos