baneris leidinys

Nuo rugsėjo vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius pasipildys dar viena vakcina. Valstybės lėšomis dviejų mėnesių kūdikiai bus skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos. Lietuva – 92-oji šalis pasaulyje, įtraukusi šią vakciną į nacionalinį vaikų skiepų kalendorių.

Rotavirusinė infekcija – tai virusinė žarnyno infekcija, kūdikiams ir mažiems vaikams sukelianti sunkų ūminį viduriavimą, karščiavimą, vėmimą. Kūdikio organizmas greitai netenka vandens, todėl sutrinka daugelio organų veikla, gresia bendra organizmo intoksikacija.
 
Analizuojant daugiametį sergamumą rotovirusiniu enteritu matyti, kad didžiausias sergamumo pakilimas registruotas 2006 ir 2011 m. (atitinkamai 143,7 ir 143,5 atv./100 tūkst. gyv.), panašus sergamumo rodiklis registruotas ir 2017 m. (137,9 atv./100 tūkst. gyv.). Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius užregistruoti 2 tūkst. 484 rotavirusinio enterito atvejai.

Sergamumas šia liga didžiausias vaikų grupėje iki 3 m. ir nuo 4 iki 6 m. Vyresni vaikai ir suaugę serga rečiau arba galimai nesikreipia medikų pagalbos. 2017 m. jauniausias asmuo, kuriam nustatyta rotavirusinio enterito diagnozė 1 mėn. kūdikis, vyriausiam susirgusiajam buvo 92-ji.

Vakcina nuo rotaviruso ypatinga tuo, kad yra ne įskiepijama, o vartojama per burną. Valstybinė ligonių kasa nupirko 175 tūkst. 340 šios vakcinos dozių. Gydymo įstaigos šią vakciną jau gali atsiimti iš Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) sandėlio.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos