baneris leidinys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) išaugo visoje Lietuvoje. Septynios iš 60 savivaldybių jau paskelbė gripo epidemiją. Daugiau gripo atvejų nustatyta ir mūsų rajone.

Trečiąją šių metų savaitę įsismarkavęs gripas į patalą paguldė 34 savivaldybės gyventojus (antrąją savaitę buvo 21), 12 iš jų – vaikai nuo 0 iki 17 metų (antrąją savaitę buvo šeši). Daugiau registruota ir ŪVKTI susirgimų – 247 (prieš tai buvo 226). Net 166 (buvo 142) iš jų vaikai. Bendras susirgimų rodiklis – 102,78 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad dažniausiai pasitaikančios gripo komplikacijos – virusinės arba bakterinės kilmės plaučių uždegimas, sinusitas, vidurinės ausies uždegimas, sepsis (kraujo užkrėtimas). Širdies raumens uždegimas (miokarditas) dažniausiai pasireiškia jau išnykus gripo simptomams arba ligos pabaigoje. Kasmet gripas pareikalauja aukų. Šiemet nuo gripo Šiauliuose mirė moteris, pernai – 14 žmonių.

ULAC duomenimis, gripo epidemiją jau paskelbė pirmosios septynios šalies savivaldybės – Panevėžio ir Kauno miesto, Ignalinos, Kėdainių, Jonavos, Prienų ir Ukmergės rajono savivaldybės. Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos