baneris leidinys

Sausio 30 d. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis,  sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) vis dar auga – aštuoniolika iš 60 savivaldybių jau paskelbė gripo epidemiją. Šios ligos atvejų daugėja ir mūsų rajone.

Ketvirtąją šių metų savaitę įsismarkavęs gripas į patalą paguldė 48 savivaldybės gyventojus (praėjusią savaitę buvo 34), 23 iš jų vaikai nuo 0 iki 17 metų (buvo 13). Daugiau registruota ir ŪVKTI susirgimų – 265 (praėjusią savaitę buvo 247). Net 202 iš jų – vaikai nuo 0 iki 17 metų (buvo 166). Bendras susirgimų rodiklis – 114,48 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
 
ULAC duomenimis epidemija paskelbta 18-oje savivaldybių. Dėl gripo epidemijos dalis mokyklų stabdo ugdymo procesą. Kaip informavo Šakių ligoninės vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis, ligoninė šiuo metu pilna – visos 125 lovos yra užimtos, tačiau, pasak jo, sakyti, kad tai yra gripo padarinys negalima, nes ligoniai gydomi nuo įvairių ligų, atliekamos planinės operacijos. Kol epidemija rajone nepaskelbta, jokių apribojimų ligonius lankantiems artimiesiems nėra.

Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos