baneris leidinys

solidarumo zygis
Nuotr. Žygio dalyviai, pasipuošę akcijos dalyvio apyrankėmis ir geltonais kaspinais – vaikų kovos su vėžiu simboliu, startavo Šakių ežero saloje ir maždaug per valandą nužingsniavo 5 kilometrus.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pirmą kartą organizavo solidarumo žygį, skirtą Tarptautinei vėžiu sergančių vaikų dienai paminėti. Kaip teigė renginio koordinatorė Indrė Biemolt, pirmas blynas nebuvo prisvilęs – žygis pritraukė 50 moksleivių iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Šakių „Žiburio“, Griškabūdžio ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijų bei Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos.

„Norėtųsi šią dieną paminėti gera nata, deja, labai liūdna, nes praėjusią savaitę sužinojome, kad mirė kraujo vėžiu sirgusi mergaitė, kuriai pernai Visuomenės sveikatos biure buvo organizuota kraujo rinkimo akcija“, – apgailestavo Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovas Viktoras Lebedžinskas, atvykęs išlydėti žygeivių.

Beje, pernai su kraujo vėžiu kovojęs Lukšių Vinco Grybo moksleivis Ernestas Orintas po sunkių išbandymų, ilgo laukimo ir nerimo dienų atsistojo ant kojų. Ernesto mama Saulė viešojoje erdvėje pasidalijo savo džiaugsmu, kad atlikus tyrimus paaiškėjo, jog pasiektas maksimalus ligos išgydymas. Tiesa, ji nė akimirkai neprarado vilties, kad jos sūnus pasveiks, ir šiandien dėkoja medikams už sukurtą stebuklą.

I. Biemolt teigimu, Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena anksčiau niekada Šakiuose nebuvo minima, tad vasario 15 d. bus įtraukta į Visuomenės sveikatos biuro planus kaip graži akcija.

„Visi mes žinom, kokia diena yra vasario 14-oji, vasario 16-oji, o kad yra ir vasario 15-oji – niekas nežino, nors tai ir tarptautinė diena“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro specialistė, pabrėždama, kad ir ši diena turi būti žinoma, kad turime solidarizuotis ir palaikyti vėžiu sergančius vaikus bei jų artimuosius.

Žygio dalyviai, pasipuošę akcijos dalyvio apyrankėmis ir geltonais kaspinais – vaikų kovos su vėžiu simboliu, startavo Šakių ežero saloje ir maždaug per valandą nužingsniavo 5 kilometrų ratą. Sugrįžusių žygeivių saloje jau laukė solidarumo renginį organizuoti padėję Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės Šakių 205-os pėstininkų kuopos, vadovaujamos vyr. leitenantės Elmyros Baljanaitės-Stanevičienės, savanoriai. Jie žygeivius ne tik pavaišino kareiviška koše ir karšta arbata, bet ir aprodė savo amuniciją – leido vaikams pasimatuoti šalmus, užsidėti liemenes, palaikyti rankose ginklą. Taip pat organizavo keletą šaudymo į balionus ir bėgimo su kuprinėmis estafečių.

Pasak I. Biemolt, ir ateityje tikimasi bendradarbiauti su mūsų krašto savanoriais, kurie niekada neatsisako pagelbėti organizuojant įvairias akcijas ir solidarumo renginius. Planuojama, kad Tarptautinės vėžiu sergančių vaikų dienos paminėjimas taps tradiciniu renginiu. Tiesiog šiai progai skirtas pėsčiųjų žygis bus organizuojamas šiek tiek anksčiau arba vėliau, kad nesidubliuotų su Vasario 16-ajai skirtais renginiais.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos