baneris leidinys

Praėjusį ketvirtadienį į Šakių atvirą jaunimo centrą rinkosi rajono gyventojai, pasiryžę tapti kraujo donorais. Šįkart tarp jų buvo daug tokių, kurie neatlygintinai kraujo paaukojo pirmą kartą.

Ligoninėse atliekant kraujo perpylimus dažnai pritrūksta tai vienos, tai kitos kraujo grupės atsargų. Todėl jau tapo tradicija Šakiuose organizuoti neatlygintinas donorystės akcijas ir prisidėti prie žmonių gyvybių išsaugojimo. Paimti kraujo iš mūsų rajono kraujo donorų tris–keturis kartus per metus užsuka VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ medikai.
 
Pasak šios akcijos organizatorės – Šakių rajono visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorės Akvilės Mirauskaitės, šįkart neatlygintinai paaukoti savo kraujo atvyko 75 rajono gyventojai. Tiesa, net 20 iš jų dėl įvairių priežasčių (per žemo hemoglobino kiekio kraujyje, per aukšto ar per žemo kraujospūdžio ir kt.) negalėjo pasidalinti savo krauju, tačiau 55 savo misiją įvykdė. Tarp atvykusiųjų – ir nuolatiniai kraujo donorai (viena moteris neatlygintinai kraujo davė net 47-ąjį kartą), ir tie, kurie akcijoje dalyvavo pirmą kartą.

Kaip pasakojo A. Mirauskaitė, šįkart pastarųjų buvo daugiausiai – net 32 asmenys pirmą kartą tapo kraujo donorais, tarp jų daug jaunų žmonių, gimnazistų, kuriuos neatlygintinai paaukoti kraujo paskatino klasės draugų pavyzdys ar tiesiog didelis noras padaryti gerą darbą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos