baneris leidinys

kraujo donoryste ausra
Nuotr. Ketvirtadienį pirmą kartą kraujo dovanojo 34 šakiečiai, tarp 15 nuolatinių donorų buvo tokių, kurie neatlygintinai dalijasi savo krauju jau 10 ir daugiau metų.


Praėjusį ketvirtadienį priešais senąjį Šakių gimnazijos pastatą ant pievelės įsikūrę VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ medikai kvietė rajono gyventojus padovanoti kraujo. Šįkart iš 74 šakiečių, atvykusių tapti kraujo donorais, kraujo dovanoti galėjo 49. Net 34 rajono gyventojai kraują davė pirmą kartą.
 
Ligoninėse atliekant kraujo perpylimus dažnai pritrūksta tai vienos, tai kitos kraujo grupės atsargų. Todėl jau tapo tradicija Šakiuose organizuoti neatlygintinas donorystės akcijas ir prisidėti prie žmonių gyvybių išsaugojimo. Paimti kraujo iš mūsų rajono kraujo donorų tris–keturis kartus per metus užsuka VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ darbuotojai, kurių teigimu, atvykti į Šakius – didelė šventė, nes žmonės jų laukia. Kadangi miestas nedidelis, kaskart atvykus surinkti 70 krepšelių kraujo yra labai geras rezultatas.

Tiesa, šįkart jis buvo kiek mažesnis, nes, pasak šios akcijos organizatorės, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorės Akvilės Mirauskaitės, šįkart neatlygintinai paaukoti savo kraujo negalėjo net 25 atvykę rajono gyventojai (dėl per žemo hemoglobino kiekio kraujyje, per aukšto ar per žemo kraujospūdžio ir kt.). Nepaisant to, džiugu, kad auga donorų gretos – pirmą kartą kraujo dovanojo 34 šakiečiai. Tarp nuolatinių donorų buvo tokių, kurie neatlygintinai dalijasi savo krauju jau 10 ir daugiau metų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos