baneris leidinys

kraujo donoryste rugsejis
Šįkart kraujo paaukojo 69 rajono gyventojai, 22 iš jų pirmą kartą. D. Pavalkio nuotr.Praėjusį ketvirtadienį Šakių atviras jaunimo centras pakvietė rajono gyventojus tapti kraujo donorais. Priešais senąjį Šakių gimnazijos pastatą ant pievelės įsikūrę VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ medikai šįkart sulaukė 93 žmonių, norėjusių dovanoti kraujo.

Pasak Atviro jaunimo centro darbuotojos Juditos Ambrasienės, perėmusios iš jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo koordinatorės Akvilės Mirauskaitės šią gražią akciją į savo rankas, kraujo galėjo paaukoti 69 rajono gyventojai, 22 iš jų pirmą kartą. Deja, 24 savanoriams teko nusivilti. Jie savo krauju negalėjo pasidalinti dėl įvairiausių priežasčių: per žemo hemoglobino kiekio kraujyje, per aukšto ar per žemo kraujospūdžio, padidėjusio širdies ritmo ar net silpnų venų. Tarp nuolatinių donorų buvo tokių, kurie nepraleidžia nė vieno atvykimo, neatlygintinai dalijasi savo krauju jau 10 ir daugiau metų.  

Ligoninėse atliekant kraujo perpylimus dažnai pritrūksta tai vienos, tai kitos kraujo grupės atsargų. Todėl jau tapo tradicija Šakiuose organizuoti neatlygintinas donorystės akcijas ir prisidėti prie žmonių gyvybių išsaugojimo. Paimti kraujo iš mūsų rajono kraujo donorų tris–keturis kartus per metus užsuka VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ darbuotojai, kurių teigimu, atvykti į Šakius – didelė šventė, nes čia žmonės jų laukia. Ir šįkart buvo tokių, kurie lūkuriavo visu pusvalandžiu anksčiau ir geranoriškai padėjo medikams pasistatyti palapinę, susinešti įrangą. Tad dar prieš 12 val. čia išsirikiavo septynių žmonių eilutė. Pasak medikų, kadangi miestas nedidelis, kaskart atvykus surinkti 70 krepšelių kraujo yra labai geras rezultatas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos