baneris leidinys

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praėjusiais metais daugiausiai gonorėjos atvejų registruota kaimyninėje Tauragės apskrityje. Čia 15–29 m. asmenų sergamumas gonorėja siekė 3,3 atv./10 tūkst. gyventojų ir tai beveik keturis kartus daugiau nei Vilniaus apskrityje. O kokia gi situacija mūsų rajono savivaldybėje?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjas Robertas Jakimonis patikino, kad mūsų rajone nei praėjusiais, nei šiais metais nenustatyta nė vieno gonorėjos atvejo. Pasak jo, šiuo metu yra registruoti, tačiau dar nepatvirtinti du kiti lytiniu keliu plintančių ligų susirgimai: vienas ŽIV ir vienas sifilio.
 
Kaip informavo ULAC, pernai iš viso Lietuvoje registruoti 72 susirgimai gonorėja, iš kurių jaunimas sudarė arti pusės (45,8 proc., 33 atv.) susirgimų, iš kurių vaikinų septynis kartus daugiau nei merginų. Dauguma susirgusiųjų teigė, kad apsaugos priemonėmis lytinių santykių metu naudojasi retai ir galėjo užsikrėsti nuo pažįstamo asmens.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos