baneris leidinys

Praėjusią savaitę Šakių vaikų lopšelį-darželį „Klevelis“ apskriejo žinia apie du auklėtinius, apsirgusius salmonelioze. Žinia sukėlė šią ugdymo įstaigą lankančių vaikų tėvelių nerimą. Dėl šio atvejo Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skubiai atliko darželio virtuvės patikrinimą.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėjo Roberto Jakimonio, įstaigą pasiekė informacija apie du salmoneliozės atvejus skirtingose Šakių vaikų lopšelio-darželio „Klevelis“ grupėse. Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad jie tarpusavyje nesusiję.
 
„Matyt, visai atsitiktinai sutapo jų inkubacinis laikotarpis, kas ir sukėlė įtarimą, todėl šis atvejis buvo perduotas Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai“, – komentavo Šakių skyriaus vedėjas.

Kad būtų išsiaiškinta, ar vaikai galėjo užsikrėsti suvalgę ugdymo įstaigoje gaminto maisto, buvo patikrinti maisto gamyboje naudojami produktai. Siekiant įvertinti maisto tvarkymo vietos higieninę būklę, paimti mėginiai nuo gamybinio paviršiaus ir inventoriaus. Kaip informavo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Artūras Šimkus, paimtuose mėginiuose tarša salmonelėmis nenustatyta.

R. Jakimonio teigimu, kadangi naujų susirgimų nėra registruota, nes inkubaciniu laikotarpiu ugdymo įstaigoje daugiau niekas salmonelioze neužsikrėtė, tyrimas baigtas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos