baneris leidinys

linelis gliukoze
Kaip ir kasmet, norintys galėjo pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje. G. Jokūbaičio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rajono cukralige sergančių klubas  „Linelis“ Pasaulinės diabeto dienos proga klubo narius, gydytojus, draugus iš Vilkaviškio pakvietė į šios dienos minėjimą. Renginio metu buvo galima pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje, nuotaiką praskaidrino telšiškių ansamblis „Unoravi“ (vad. Irmantas Lukošius), visi išklausė iš Šakių ligoninės atvykusios dietistės Laimos Mickūnienės paskaitą apie mitybą. „Linelį“ sveikino atvykę neįgaliųjų organizacijų, savivaldybės atstovai.

Lapkričio 14-ąją visas pasaulis minėjo Diabeto dieną. Ne išimtis ir mūsų rajone diabetu sergančius žmones buriantis klubas „Linelis“, vadovaujamas Birutos Jančaitienės, kitąmet švęsiantis savo veiklos 30-metį.

Klubo pirmininkė pirmiausia padėkojo Šakių ligoninės vyr. gydytojui Algirdui Klimaičiui, kuris „Lineliui“ leido naudotis ligoninės patalpomis. Klubiečiai jose renkasi kiekvieną ketvirtadienį, čia organizuoja susirinkimus, paskaitas.

„Mūsų klubo pagrindinis tikslas yra šviesti sergančius cukralige žmones, padėti savo klubo nariams“, – sakė B. Jančaitienė.

Klubas savo nariams šįmet organizavo keliones į Klaipėdą, Druskininkus. Įgyvendindami projektus klubiečiai dalyvavo molio terapijos užsiėmimuose, 37 nariai lanko baseiną.

Cukriniu diabetu pasaulyje serga per 400 mln. žmonių. Lietuvoje užregistruota apie 130 tūkst. sergančiųjų, Šakių rajone – apie 1 tūkst., iš kurių 128 priklauso „Lineliui“.

Į renginį atvykusi Lietuvos diabeto asociacijos viceprezidentė Ona Jurkauskienė pasidžiaugė „Linelio“ ir jos pirmininkės B. Jančaitienės aktyvia veikla ir priminė, kad cukrinis diabetas yra pavojingas dėl savo komplikacijų.

„Per metus pasaulyje nuo cukrinio diabeto komplikacijų miršta apie penkis milijonus žmonių. Diabetas yra ir paveldima liga, todėl jei sergame, neturėtume to slėpti, apie tai turėtų žinoti ir šeimos nariai. Jei žmonės, žinantys, kad turi rizikos faktorių susirgti, laikytųsi sveiko gyvenimo būdo, mitybos, padidintų fizinį krūvį – 80 proc. žmonių galėtų diabeto išvengti“, – kalbėjo viešnia.

Kaip sergantiems diabetu tinkamai maitintis, patarė Šakių ligoninės dietistė L. Mickūnienė. Anot jos, didelė dalis diabetu sergančių žmonių vis dar maitinasi netinkamai. Ji priminė, kad Dietologijos centras Vilniuje gali sudaryti asmeninį mitybos planą.

„Svarbu, pastebėjus pirmuosius ligos požymius, iš karto pasirinkti tinkamą mitybą, tuomet cukraus kiekį galima net normalizuoti“, – kalbėjo dietistė.

Anot jos, sergantiems pradinės stadijos ir lengvos formos cukriniu diabetu patariama gydytis ir vaistiniais augalais, kurių sudėtyje yra guanidino, veiksmingai mažinančio cukraus kiekį kraujyje. Šios medžiagos aptinkama pupelių ankštyse, didžiosiose varnalėšose, mėlynėse, didžiuosiuose debesyluose, liucernų dalyse, plačialapiuose gysločiuose, paprastuosiuose varpučiuose, jonažolėje ir trūkažolėje.

Į minėjimą su gėlių žiedais, dovanomis atskubėjo gydymo įstaigų, neįgaliųjų organizacijų, rajono valdžios atstovai ir linkėjo klubo nariams stiprios sveikatos, pirmininkei B. Jančaitienei dėkojo už nuoširdų darbą, padedantį gerinti cukriniu diabetu sergančių žmonių gyvenimą.

Tą dieną norintys galėjo pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje, tai padarė arti šimto žmonių.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos