baneris leidinys

mobilus vakcinavimo centras
Dar tik vieną dieną į dvi seniūnijas vakcinuoti žmonių vykęs autobusiukas pasiteisino – Gelgaudiškyje ir Plokščiuose pirmadienį pasiskiepijo 98 piliečiai, tad kelionė po seniūnijas pirmadieniais ir penktadieniais bus tęsiama toliau.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, maloniai nustebino, kad žmonės Gelgaudiškyje ir Plokščiuose skiepijosi gana noriai. Gelgaudiškyje atvažiuojančios mobilios komandos jau laukė apie 30 žmonių.
 
„Vadinasi, tikrai žmonėms kyla keblumų dėl atvykimo į Šakius. Manau, apsukę vieną ratą po rajoną jį vėl kartosime, nes tikslas sudaryti kuo daugiau sąlygų žmonėms pasiskiepyti“, – sakė R. Juškaitis.

Tad jau šiandien, liepos 9 d., mobili komanda kelionę pradės nuo Griškabūdžio (9–11 val.), vėliau stabtels Žvirgždaičiuose (11–12 val.), iš ten vyks į Kudirkos Naumiestį (12–14 val.), tada sustojimas numatytas Keturnaujienoje (14–14.30 val.) ir galiausiai Sintautuose (14.30–15.30 val.). Pirmadienį planuojama vykti Lukšių, Barzdų ir Baltrušių kryptimi, o dar kitą penktadienį (liepos 16 d.) – Lekėčių bei Kriūkų pusėn. Tose seniūnijose, kur yra įmonės ar didesnės bendrovės, komanda nuvažiuoja net į vietą. Štai Plokščiuose vyko į žemės ūkio bendrovę, Sintautuose ketinama vykti iki „Medirestos“, Kriūkuose svarstoma važiuoti iki „Fleming baldų“ –  čia vakcinuotų darbuotojų tik šiek tiek daugiau nei 40 proc.

Iš viso rajone vakcinuota 47,5 proc. arba 12 tūkst. 393 žmonės (Lietuvos vidurkis 45,2 proc.), per paskutinę parą Šakių vakcinavimo centre paskiepyta 218 asmenų (kartu su revakcinacija).

Vakcinų yra pakankamai, tik greičiausiai pasibaigia „Janssen“ vakcina, kurios kas dvi savaites gaunama po 150 dozių. „Modernos“, „Pfizer“ ar „Vaxzevrios“ trūkumo nėra.

Nuo liepos 8 d. kiekvieną ketvirtadienį visoje Lietuvoje vakcinavimo centruose norintys skiepytis laukiami ir be išankstinės registracijos.

Šiuo metu rajone Covid-19 serga 4 asmenys, saviizoliacijoje – 135, 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka 11,5 atvejo, Lietuvoje – 15,1 atvejo.

Per savaitę mobiliame patikros punkte atlikta 230 tyrimų, iš kurių teigiamų nustatyta 1,3 proc.

Tiesa, kadangi šauliai talkina Baltarusijos pasienyje, jie nebeturi galimybės savanoriauti mobiliajame patikros punkte. Kol kas, pasak R. Juškaičio, liepos mėnesį pajėgų pakaks, nes čia nenuilstamai talkina Antanas Albrektas, gelbsti ir Maltos ordinas, tačiau laukiami pagelbėti norintys ir galintys savanoriai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos