baneris leidinys

defibriliatorius kc
Vienas iš keturių defibriliatorių įrengtas Šakių kultūros centre. D. Pavalkio nuotr.

Dar prieš kelerius metus buvo kalbėta, kad keturiose Šakių rajono savivaldybės įstaigose bus įrengti defibriliatoriai, skirti neprofesionalams suteikti skubią pagalbą sustojus širdžiai. Jie jau kuris laikas įrengti, o Visuomenės sveikatos biuras informuoja apie konkrečias vietas ir pateikia informaciją, kaip naudotis prietaisu.
 
Defibriliatoriai įrengti Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centre, Šakių kultūros centre, Šakių autobusų stotyje bei Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje.

„Išoriniai defibriliatoriai skirti neprofesionalams, juose įrašytos garsinės naudojimo instrukcijos, todėl jais naudotis nesudėtinga. Garsiniai nurodymai vykdomi lietuvių kalba, įrenginys visada pasiruošęs išgelbėti gyvybę, veikia automatiškai. Uždėjus lipnius elektrodus ant nukentėjusio nuogos ir sausos krūtinės ląstos, defibriliatorius ima analizuoti šio širdies ritmą, jei aptinkamas netinkamas širdies ritmas, tuomet raginama nedelsiant atlikti defibriliaciją“, – aiškinama Visuomenės sveikatos biuro pranešime.

Pasak savivaldybės gydytojos Editos Zubrickienės, svarbu nesutrikti, o kaip elgtis, pasako įrenginys, reikia tik tiksliai vykdyti, kas sakoma, ir būtent tai gali išgelbėti žmogaus gyvybę.

Defibriliatoriai įrengti įgyvendinant daugiau kaip 2 mln. vertės europinį Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro projektą. Iš viso 35 savivaldybėse įrengta 120 defibriliatorių. Savivaldybės pasirinktos ir pagal tai, kur kraujotakos sistemos ligų ir išorinių mirties priežasčių rodikliai viršija bendrą Lietuvos rodiklį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos