akcija2024 568px

Nors rajone sergamumo Covid-19 situacija nėra gera, bet bent kol kas nėra didelio augimo, galima sakyti, kad padėtis stabilizavosi.

Šiuo metu 100 tūkst. gyventojų rajone tenka 287 atvejai, Lietuvoje – 434, o Rietave, kur šiuo metu situacija blogiausia, šis rodiklis – 1 tūkst. 407. Rajone iš viso serga 71 žmogus, iš jų hospitalizuoti keturi, saviizoliacijoje – 147. Per paskutines tris dienas susirgo 22 asmenys, septynių dienų vidurkis yra septyni nauji atvejai.
 
Naujų protrūkių nefiksuojama, darželyje, kur buvo židinys, pagal turimą informaciją, situacija stabilizavosi. Anot savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, nors sergančiųjų vis pasitaiko ir mokyklose, virusas jose plačiau kol kas neplinta. Pastebima, kad dažniausiai užsikrečiama nuo tėvų namuose, izoliuojasi artimą kontaktą turėję moksleiviai. Kaimyninėse savivaldybėse situacija prastesnė – regione fiksuojama 15 židinių, daugiausiai Marijampolėje ir Vilkaviškyje.

Per savaitę mobiliame patikros punkte atlikti 622 testai, iš kurių 8,2 proc. teigiami. Pastebimas išaugusių antigenų testų poreikis, bet taip pat pastebima, kad Šakiuose nemažai testuojasi ir kitų rajonų gyventojai. Tad reikalui esant mūsiškiams taip pat rekomenduojama vykti į Jurbarką ar Vilkaviškį. Kaip bebūtų, sako R. Juškaitis, prioritetas ne testavimasis, bet skiepai, visgi atliekamų testų kiekiai bus peržiūrėti.

Per dieną vidutiniškai paskiepijama po 96 žmones, maždaug pusė jų skiepijasi vakcinavimo centre, kita dalis naudojasi po rajoną važinėjančio autobusiuko paslaugomis. Maždaug 60 proc. iš besiskiepijusių revakcinuojasi, 40 proc. besiskiepijusių gauna pirmą vakcinos dozę.

Iš viso rajone paskiepyta 17 tūkst. 39 žmonės arba 65,4 proc. gyventojų.

Nors šiuo metu populiarios „Janssen“ vakcinos nėra, R. Juškaitis ragina ant jos neužsiciklinti, nes tyrimai rodo būtent „Pfizer“ vakcinos efektyvumą prieš delta atmainą (efektyvumas 77–80 proc.), dėl hospitalizacijos šios vakcinos efektyvumas siekia 83–92 proc., nuo mirčių apsaugo 84–97 proc. Tuo tarpu „Janssen“ efektyvumas anksčiau buvo įvardijamas tik 66 proc.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos