baneris leidinys

Sergančiųjų Covid-19 skaičius ir toliau auga, pirmadienio duomenimis, rajone sirgo 208 žmonės, saviizoliacijoje buvo 299 asmenys.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, per paskutines keturias dienas susirgo 68 žmonės, didžiausias bumas buvo ketvirtadienį – naujai liga nustatyta net 28 asmenims. Tarp sergančiųjų daugiausiai asmenys iki 65-erių, 21 atvejis nustatytas vaikams iki 18 metų. 100 tūkst. gyventojų pirmadienį teko 828,5 atvejo, Lietuvoje – 951,9 atvejo.
 
Ypač juntamas sergančiųjų skaičiaus didėjimas Lukšiuose. Čia jau anksčiau buvo nustatytas sergamumo židinys Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje, kur dabar serga net 22 žmonės ir sergančių skaičius padaugėjo 10-čia. Taip pat prie židinių priskiriama ir Lukšių seniūnijos administracija.

Sergančiųjų skaičius auga ir kituose dviejuose židiniuose – „Varpo“ mokykloje ir Plokščių mokykloje-daugiafunkciame centre. Atitinkamai sergančiųjų yra šeši ir penki.

Kituose židiniuose, tai yra ligoninėje, savivaldybės administracijoje ir Gelgaudiškio „Šaltinyje“, sergančiųjų nedaugėja, padėtis stabili.

Per savaitę mobiliame patikros punkte buvo atlikti 806 testai, iš kurių net 17,2 proc. teigiami. Padidintas ir punkte atlikamų tyrimų skaičius. Šiuo metu kasdien daromi 47 PGR tyrimai ir 61 antigeno testas.

Praėjusią savaitę rajone iš viso buvo paskiepyti 358 asmenys. Geriausi skiepijimo rodikliai pasiekti tarp 35–44 metų amžiaus žmonių, kur pasiskiepijusių yra 96,1 proc. Nuo 65 iki 69 metų pasiskiepijusių yra 82,5 proc., 55–69 m. metų amžiaus grupėje –78,5 proc. Mažiausiai vakcinuoti yra vaikai, 12–15 m. amžiaus grupėje skiepijimosi rodiklis sudaro 29 proc. Tačiau, kaip pastebi, R. Juškaitis, būtent šios grupės asmenys nemažai serga, o ir apskritai išaugus sergančiųjų skaičiui šoktelėjo bendra imunizacijos statistika. Rajone šiuo metu imunizacija sudaro 70,7 proc. (persirgę arba paskiepyti bent viena vakcinos doze).

Rajone šiuo metu paskiepyta 17 tūkst. 345 gyventojai arba 66,5 proc. gyventojų, Lietuvoje – 63, 2 proc.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos