baneris leidinys

kauke mokykla
Pastarosiomis dienomis rajone sergamumo Covid-19 rodikliai šoktelėjo iki neregėtų aukštumų, dar labiau išaugo ir židinių skaičius.

Ketvirtadienio duomenimis, rajone sirgo 241 žmogus, saviizoliacijoje buvo 314, o 100 tūkst. gyventojų tenka net 985 atvejai. Tad jau beveik pasiekėme Lietuvos vidurkį, kur šis rodiklis yra 998 atvejai. Penki žmonės šiuo metu gydomi ligoninėje.

Nuo pirmadienio rajone naujai susirgo 87 asmenys (48 moterys ir 39 vyrai), iš kurių 54 susirgimai diagnozuoti asmenims iki 65-erių, 24 atvejai – vaikams iki 18 m., o devyni susirgimai – vyresniems nei 65-erių metų asmenims.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, židinių skaičius išaugo iki aštuonių. Nauji židiniai fiksuojami Socialinių paslaugų centre, kur nustatyti keturi atvejai, Šakių „Žiburio“ gimnazijoje – devyni atvejai, sergančiųjų daugėja ir „Varpe“ – septyni, bei Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje – 26. Tiesa, mokykla dėl didelio sergamumo šiuo metu atsikėlusi atostogas, tad R. Juškaitis viliasi, jog galbūt tai padės suvaldyti viruso plitimą.

Per septynias dienas mobiliame patikros punkte atlikta 811 testų, iš kurių teigiamų atvejų procentas rekordinis – 21,6 proc. Šiuo metu punkte kasdien galima atlikti 54 antigenų ir 40 PGR testų.

Per pirmas tris savaitės dienas rajone paskiepytas 151 žmogus, trečdalis jų naudojasi mobilios, po seniūnijas važinėjančios komandos paslaugomis. Pakartotinę vakcinos dozę iš viso rajone yra gavę 324 rajono gyventojai. Tiesa, kol kas tračiąja vakcinos doze gali skiepytis tik trys grupės: vyresni nei 65-erių asmenys ir socialiniai bei medicinos darbuotojai. Šia galimybe, anot R. Juškaičio, vis labiau domisi ir pedagogai.

Beje, mobili komanda artimiausiu metu vyks ir į „Varpo“ mokyklą, kur vietoje panoro skiepus gauti penki asmenys. Daugiau mokyklų tokio poreikio nepateikė.

Iš viso rajone skiepus gavę yra 17 tūkst. 402 žmonės arba 66,8 proc. gyventojų. Lietuvoje yra pasiskiepiję 63,4 proc. gyventojų.

Rajone imunizacija šoktelėjo iki 71,1 proc. Lietuvoje šis rodiklis sudaro 69,8 proc.

R. Juškaitis informavo ir apie spalio 12d. operacijų vadovo priimtą sprendimą dėl leidimo patiems mokyklų vadovams įstaigoje įsivesti infekcijų plitimą ribojantį režimą ir nutraukti kontaktinį ugdymą. Anksčiau tokį režimą galėjo įvesti tik administracijos direktorius, gavęs raštišką Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymą. Tai galioja tiek priešmokyklinio, tiek bendrojo ugdymo programas vykdančioms įstaigoms. Nuo šiol toks režimas galėtų būti įvedamas, kai ugdymo įstaigoje serga daugiau nei 20 proc. mokinių arba kai klasėje serga du trečdaliai moksleivių (prie sergančiųjų priskiriami ne tik Covid-19, bet ir gripu sergantys asmenys). Atskirai klasei ugdymas galėtų būti stabdomas, kai klasėje PGR metodu koronaviruso infekcija patvirtinama penkiems ir daugiau mokinių arba kai bent trečdaliui klasės ar grupės mokinių nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo dėl Covid-19 ligos rezultatas, arba patvirtinama koronaviruso infekcija, gripas, įskaitant mokinius, kuriems pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan. Infekcijos plitimą ribojantį režimą, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, įstaigos vadovas galėtų įvesti nuo 7 iki 14 dienų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos