baneris leidinys

Rajone sergamumo COVID-19 situacija ir toliau išlieka stabili, pandemijos pagreitis mažėjo 18 proc.

Trečiadienio duomenimis, rajone 100 tūkst. gyventojų per 14 d. teko 375,9 atvejo, Lietuvoje – 720. Saviizoliacijoje buvo 170, iš jų sirgo 83, ligoninėse gydoma 10 sergančiųjų – visi vyresnio amžiaus asmenys.
 
Septynių dienų naujų atvejų vidurkis nukrito iki šešių atvejų per dieną. Tiesa, padaugėjo nuo viruso mirusių skaičius – per ankstesnę savaitę mirė dar keturi žmonės, tad nuo pandemijos pradžios rajone nuo COVID-19 fiksuotos 64 mirtys.

Per dvi pirmas šios savaitės dienas susirgo 16 žmonių (9 moterys ir 7 vyrai), iš jų trys asmenys iki 18 metų, 12 – iki 65-erių, vienas atvejis nustatytas vyresniam nei 65-erių žmogui.

Kalbėdamas apie sergamumo židinius, savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis informavo, kad prie dviejų buvusių prisideda židinys savivaldybės Ūkio ir architektūros skyriuje, kur serga du darbuotojai, tačiau ligos forma nesunki, abu buvo skiepyti.

Per septynias dienas atlikti 367 testai, iš jų teigiamų 14,4 proc.

Per pirmadienį ir antradienį paskiepyti 452 žmonės, iš kurių daugiausiai, net 355, skiepijosi trečiąja, palaikomąja doze, pirmą skiepą gavo 25, antrą – 72. R. Juškaitis sako, kad suaktyvėjo skiepijimasis palaikomaja doze, mat pradėjo galioti tvarka, kad galimybių pasas galioja septynis mėnesius.

Nuo antradienio pradėjo galioti ir nemažai sumaišties įnešęs galimybių pasas vaikams nuo 12 metų. R. Juškaitis sako taip pat sulaukęs ne vieno tėvų skambučio su klausimais, kaip elgtis, nes suplanuotos atostogos ar nupirkti bilietai į koncertus ir pan., tačiau vaikas nėra pilnai paskiepytas. Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas sako, kad, atsiradus būtinybei, yra galimybė vaikams bet kuriame mobiliame patikros punkte atlikti PGR testą, kuris galiotų 7 dienas, jis vaikams yra nemokamas. Tačiau laiką reiktų taip pat planuotis, nes jo atsakymas užtrunka iki paros.

R. Juškaitis tėvus ragina planuotis ir vaikų nuo 5-erių iki 11 metų skiepijimą. Jis teigė, jog flakonėlyje yra 10 dozių, tad norint racionaliai naudoti vakcinas, reikia surinkti didesnį kiekį vaikų. Pavyzdžiui, sausio 7 d., kada Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centre suplanuotas skiepijimas, trečiadienio duomenimis, buvo užsiregistravę keturi vaikai. Rajone šios amžiaus grupės vaikų paskiepytas 1 proc., 12–15 m. – 34 proc.

Iš viso rajone paskiepyta 18 tūkst. 322 žmonės arba 70,3 proc. gyventojų, Lietuvoje – 68,4 proc.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos