baneris leidinys

pinigaiPagal įstatymą, nuo ateinančių metų sausio 1 dienos viešųjų sveikatos priežiūros įstaigų vadovų algos pastovios dalies dydį turi nustatyti steigėjas, tai yra savivaldybė. Rajono taryba paskutiniajame posėdyje tai ir padarė. Patvirtinus naujus koeficientus, daugelio vyriausiųjų gydytojų atlyginimai didės.

Pagal naująjį įstatymą, kurį dar vasarą priėmė Seimas, sveikatos priežiūros įstaigų vadovų algas sudarys kintamoji ir pastovioji dalys. Pastarąją paskutiniajame tarybos posėdyje nustatė rajono taryba, kaip to reikalauja įstatymas, pareiginės algos bazinį dydį dauginant iš koeficiento. Stacionarines paslaugas teikiančių gydymo įstaigų vadovų atlyginimų koeficientas nustatomas pagal teikiamų paslaugų lygį, ambulatorines paslaugas teikiančių įstaigų vadovų – pagal vidutinį darbuotojų skaičių.

Savivaldybės gydytoja Daina Bagdonienė tarybos posėdžio metu patikino, kad mūsų rajone patvirtinus koeficientus daugelio medicinos įstaigų vadovų darbo užmokestis šiek tiek didės. Labiausiai, pasak jos, kils Šakių ligoninės vyriausiojo gydytojo Algirdo Klimaičio atlyginimas – nuo 3660 iki 5400 litų. Ligoninė yra rajoninio lygmens, tad ir koeficientas yra didžiausias – 12. Pavyzdžiui, Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos Rimos Laukaitienės darbo užmokestis netgi sumažės – nuo 3172 iki 3150 litų. Kaip yra nurodę viešųjų įstaigų vadovai, mūsų rajono gydymo įstaigose daugiausiai dirba nuo 11 iki 100 darbuotojų. Tad jų algos koeficientas yra 7. Jei dabar daugelis vadovų gaudavo daugiau nei 2 tūkst. litų, tai pagal naująją skaičiavimo tvarką jų darbo užmokestis bus šiek tiek didesnis nei 3 tūkst. litų. Iki dešimties darbuotojų dirba ir mažiausiai algos didės tik Lekėčių, Kriūkų ir Plokščių ambulatorijose.
 
Šia tvarka buvo siekiama pažaboti didžiųjų miestų vyriausiųjų gydytojų algas, kurios buvo neproporcingai didelės, nes joks įstatymas to nereglamentavo. Todėl kai kuriose gydymo įstaigose vadovų darbo užmokestis mažės perpus. Mūsų rajone, kaip matome, situacija skirtinga, atlyginimai ne mažės, o didės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos