baneris leidinys

kompValstybinės ligonių kasos interneto svetainė (www.vlk.lt) pasipildė nauju skyreliu, kuriame galima pasitikrinti, ar esi apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu.

Dabar kiekvienas šalies gyventojas skyrelio „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“ skiltyje „Draudžiamojo paieška“ įrašęs asmens kodą arba draudžiamojo asmens identifikacinį kodą (DIK), gali pasitikrinti, ar yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Tokia galimybė atsirado praėjusių metų pabaigoje Valstybinei ligonių kasai pradėjus eksploatuoti Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą.

Draudžiamųjų registras yra informacinė sistema, kurioje ne tik registruojami draudžiamieji, bet ir nustatomas asmens apdraustumas bei apdraustumo galiojimo laikotarpiai, klasifikuojami apdraustieji. Šiame registre registruojami visi Lietuvos gyventojai – Lietuvos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, užsienio šalių (ES ir kitų šalių) piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, laikinai Lietuvoje gyvenantys ir teisėtai dirbantys užsieniečiai bei nepilnamečiai jų šeimos nariai (įskaitant valstybės globojamus užsieniečius). Iš registro išregistruojami asmenys, deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Asmenys atvykę į Lietuvą ir deklaravę atvykimą bei gyvenamąją vietą į šį registrą tuoj pat įtraukiami. Registro duomenys nuolat atnaujinami.
 
Sužinoti apie savo draustumą, jo istoriją jau keleri metai galima naudojantis elektroninėmis paslaugomis. Tai asmeninė informacija, todėl prieinama tik galintiems saugiai prisijungti prie e.paslaugų sistemos www.epaslaugos.lt, kurioje kaupiami ir ligonių kasų duomenys. Čia talpinama informacija apie prisirašymą prie gydymo įstaigos, apie ambulatorinio, stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos paslaugas bei išrašytus kompensuojamuosius vaistus. Duomenys pateikiami nurodant gydymo įstaigos pavadinimą ir registro kodą, apsilankymo datą, gydytojo pavardę, paslaugos pavadinimą, diagnozę ir kt. Šiuos duomenis pateikia gydymo įstaigos ir vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos