baneris leidinys

nedelskPraėjusį pirmadienį sveikatinimo projekto „Nedelsk“ simboliu tapęs „Rožinio kaspino“ autobusiukas atvyko į Šakius. Dar jam nepasirodžius, moterys jau su nekantrumu būriavosi, norėdamos būti pirmos patikrinimo procedūroje.

Nuotr. Šakiuose „Nedelsk“ autobusiukas kasmet sulaukia ypač daug moterų.

Geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda nemokamai tikrino ir konsultavo moteris dėl krūties vėžio. Moterys viena per kitą stengėsi kuo greičiau prieiti arčiau, tačiau ne visoms pavyko pabuvoti „Nedelsk“ autobusiuke. Nors  Šakiuose numatyta patikrinti 50 moterų, tačiau itin  gausiai susirinkusios moterys išprašė, kad dar bent 10 būtų patikrinta.

Džiugina tai, kad nei pas vieną moterį nerasta krūties vėžio įtarimų. Buvo aptinkamos tik mažos cistelės, lipomos, kurios pasitaiko kas antrai moteriai. „Šie požymiai tikrai nėra nieko blogo, ir nereiškia, kad moteris jau sunkiai serga. Tokių požymių randama pas kas antrą moterį“, – ramino „Nedelsk“ koordinatorė Beata Krapikaitė.
 
Pasak B. Krapikaitės, Šakiuose, kaip ir visada, būna labai daug norinčiųjų pasitikrinti, tačiau priimti visas yra neįmanoma. Moteris prisiminė, kad 2008 metais Šakiuose buvo rekordiškai daug moterų. Tuomet buvo patikrinta maždaug 180-190, sulaukta net ir 20 vyrų, kurie priėję prie autobusiuko klausė, kas čia vyksta.

Šį kartą didžiąją dalį sudarė vyresniojo amžiaus moterys, kurių buvo prašoma užleisti jaunesniąsias. „Vyresnėms moterims mes aiškinome, kad tokio amžiaus moterims yra kitas specialus tyrimas – krūtų rentgenas. Jis pagal programą yra vykdomas nemokamai. Moteris nuo 50 iki 69 metų su šeimos gydytojo siuntimu gali atlikti tokį tyrimą bet kurioje arčiausiai esančioje onkologijos institucijoje“, – pasakojo Beata.

Tokių gražių akcijų metu norima sulaukti kuo jaunesnių dailiosios lyties atstovių, esą joms būtinas patikrinimas. Tikriausiai dėl užimtumo, darbo ar kitokių priežasčių jų sulaukiama mažiausiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos