baneris leidinys

dapkieneGintarė MARTINAITIENĖ

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, gydytojai ragina tėvelius nedelsti ir kol mokyklos skambutis nesukvietė jų atžalų į klases, pasitikrinti sveikatą. Tuo labiau, kad kiekvienais metais šių patikrinimų metu diagnozuojama naujų sveikatos sutrikimų.

Nuotr. G. Dapkienė teigė, kad profilaktinių patikrinimų metu vaikams vis dažniau diagnozuojami nauji sveikatos sutrikimai.

Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centro pediatrė Gintarė Dapkienė pripažįsta, kad gyvename greitu tempu ir daugelis dalykų daromi paskubomis ar prisimenant juos tik paskutinę akimirką. „Kad ir kaip būtų keista, vienu iš tų dalykų tampa sveikata, kurios mes linkime vienas kitam kiekviena proga, bet patys ja pasirūpinti atkakliai nenorime“, - tikina medikė. Vasara jau eina į pabaigą, todėl gydytojai ragina sveikatą tikrintis atsakingai. Darželinukus ir mokyklinio amžiaus vaikus iki 16 metų pas gydytoją turi atlydėti tėvai, o vyresnieji pasitikrinti sveikatą jau gali ir savarankiškai.
 
„Profilaktinis tikrinimas suteikia daug informacijos apie vaiką ne tik auklėtojoms, mokytojams ugdymo įstaigose dirbančioms slaugytojoms, bet ir patiems tėvams. Šie tikrinimai yra vienas iš būdų laiku nustatyti ligą, kuri yra lengviau išgydoma pradžioje“, - teigė vaikų pediatrė G. Dapkienė. Kaip ir kiekvienoje gydymo įstaigoje, taip ir Šakių PASPC, profilaktinio tikrinimo metu pacientai yra sveriami, matuojami, patikrinamas jų regėjimas, klausa, pamatuojamas kraujospūdis, nustatomas kūno masės indeksas, darželinukams tikrinama psichomotorinė raida, būsimiems pirmokams - mokyklinė branda, įvertinama visų organizmo sistemų veikla, taip pat rekomenduojama profilaktinė odontologo konsultacija. Pasak G. Dapkienės, bent kartą per dvejus metus netgi visiškai sveikiems vaikams siūloma atlikti bendruosius kraujo ir šlapimo tyrimus. Jeigu yra nusiskundimų arba pediatrui kyla įtarimų, jis paskiria papildomus tyrimus, jei reikia - vaiką nukreipia pas specialistus. Apibendrinęs tyrimų duomenis, gydytojas parašo išvadas, rekomenduoja fizinio ugdymo grupę, nurodo priežastis, dėl kurių vaikui darželyje ar mokykloje gali prireikti skubios pagalbos, pavyzdžiui, dėl alergijos, cukrinio diabeto, bronchinės astmos, epilepsijos ir kt.

Visgi dažnai tenka išgirsti, kad profilaktinis patikrinimas reikalingas tik dėl pažymos, kurios reikalauja ugdymo įstaigos, tačiau G. Dapkienė mano priešingai. „Šie patikrinimai ne prievarta, o būtinybė. Tai jokiu būdu ne skubi konsultacija, o planinė patikra, kuriai reikalinga išankstinė registracija pas gydantį gydytoją“, - tikino medikė. Ji kalbėjo, kad kasmet profilaktinių tikrinimų metu vis dažniau diagnozuojami nauji regėjimo, laikysenos sutrikimų atvejai, bei kitos ligos, taip pat stebima ir anksčiau nustatytų ligų dinamika. Tuo labiau, kaip daugelis akcentuoja, kad vaikai, lyginant su ankstesniais metais, vis dažniau turi įvairių nusiskundimų, negalavimų. „Todėl kasmetiniai patikrinimai gali tapti ne itin maloniu, bet labai reikalingu atradimu tėveliams“, - pokalbio pabaigoje akcentavo G. Dapkienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos