gudzineviciute
Nuotr. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui įteikė 4000 eurų piniginį prizą.


Gruodžio mėnesį šalyje buvo paskelbtas Kalėdų karavano konkursas ,,Atnaujink savo mokyklos sporto salę“, kuriame sėkmė nusišypsojo Lekėčių mokyklai-daugiafunkciam centrui.
Šalies abiturientai iki vasario 24 dienos turi pasirinkti, kuriuos brandos egzaminus laikys šiemet, o iki sausio 16 dienos turi apsispręsti dėl menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų pasirinkimo ir raštu apie tai informuoti savo mokyklos administraciją – primena Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

2018 m. pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės balandžio 4d. užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalimi ir baigsis birželio 22 d. chemijos valstybiniu brandos egzaminu. Kaip ir ankstesniais metais, lietuvių kalbos ir literatūros įskaita bus laikoma ugdymo procese nuo vasario 28 d. iki balandžio 20 d. Įskaitos datą ir laiką nustato mokyklos vadovas.
kazicku fondas
Nuotr. Šakių „Žiburio“ gimnazijos direktorė Jūratė Mozūraitienė (stovi) bei viešnios iš Kazickų šeimos fondo domėjosi, kaip mažieji programuotojai atlieka jiems pateiktas užduotis.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šakių „Žiburio“ gimnazijoje praėjusių metų rugsėjo 9 d. startavo JAV programavimo paslaugų „Devbridge Group“ įmonės inicijuojami mokymai „Sourcery for Kids“, kurie tęsis iki mokslo metų pabaigos. Ar ir toliau vyks programavimo mokymai, priklauso nuo geradarių. Sausio 6 d. gimnazijoje lankėsi, programavimo mokymus stebėjo Kazickų šeimos fondo Niujorko skyriaus direktorė Neila Baumilienė su dukra Vilija ir aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes. Jų tikslas, kad programavimo mokytųsi ir dienos centrų vaikai.
gaizauskaite
Nuotr. Auksė Gaižauskaitė dirba laboratorijoje.

Lapkričio mėnesį Bostone (JAV) vykusiame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM 2017 Giant Jamboree“ Lietuvai atstovaujanti komanda, sudaryta iš 11 Vilniaus universiteto studentų (tarp kurių – kraštietė Auksė Gaižauskaitė), aplenkė geriausius pasaulio universitetus, tokius kaip Harvardo, Kembridžo, Oksfordo, Heidelbergo universitetai, ir laimėjo didįjį prizą bei aukso medalius. Lietuviai pasaulį sužavėjo devynis mėnesius kurtu projektu – „SynORI“ – lanksčia skirtingų plazmidžių (DNR molekulių) grupių kopijų kiekio valdymo sistema, kuri leidžia vienoje ląstelėje išlaikyti skirtingas plazmides ir reguliuoti santykinius jų kiekius. Tokia sistema svarbi biotechnologijai, moksliniams tyrimams, vaistų pramonei, nes gali pagreitinti vaistų ir molekulinių mašinų gamybą. Apie tai, kaip atsidūrė šioje komandoje ir biotechnologijos srityje, kalbamės su prizininke, jaunąja biotechnologe, kraštiete Aukse Gaižauskaite.
svietimas dovanos
Nuotr. Tradiciškai buvo pagerbti gruodžio mėnesį savo gimtadienius atšventę ar dar švęsiantys švietimo įstaigų vadovai. Sveikinimus iš Jūratės Mozūraitienės priėmė Romas Eikevičius (kairėje) ir Vitas Daniliauskas.

Jau tapo įprasta prieš šv. Kalėdas peržvelgti praėjusius metus ir didžiausius pasiekimus, pasidžiaugti gerais darbais, padėkoti vieni kitiems, pasikeisti dovanėlėmis. Ne išimtis ir mūsų rajono švietimiečiai, praėjusį trečiadienį suvažiavę į šventinį susitikimą, kuris vyko Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos muziejuje.
jaunimo nominacijos
Nuotr.  „Jaunimo organizacijos“ nominaciją laimėjo neformali Šakių jaunųjų policijos rėmėjų grupė (vad. Aušra Mockevičiūtė), kuri yra ne tik dažna įvairių renginių dalyvė, bet ir organizatorė.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Jau įprasta, kad besibaigiant metams įvairios organizacijos apžvelgia prabėgusius metus, nuveiktus darbus, dėkoja veiklą rėmusiems ir skatinusiems. Ne išimtis ir jaunimas, praėjusį penktadienį sukvietęs į tradicinę konferenciją „Įjunk šviesą“, kurios metu įteiktos šešios nominacijos labiausiai per metus pasižymėjusiems.
Gruodžio 15–16 dienomis Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje vyko skautiška sueiga ,,Kalėdiniai draugystės tiltai“. Lukšių ,,Ąžuolo“ draugovės skautai į svečius pasikvietė draugų skautų iš Jurbarko Romualdo Marcinkaus, Martyno Jankaus, Viešvilės ,,Karšuvos“, Smalininkų ,,Nemuno“, Marijampolės Jono Totoraičio, Kalvarijos Magdalenos Avietėnaitės draugovių. Praėjusį savaitgalį Lukšiuose šurmuliavo per 130 skautų.

Pasak Lukšių skautų draugovės ,,Ąžuolas“ draugininkės Jolitos Zokienės, šios sueigos tikslas – nutiesti draugystės tiltus tarp dviejų skautiškų kraštų ir kartu pasidalinti didžiųjų švenčių laukimo džiaugsmu.
trikke dviratis
Nuotr. Treneris Laimontas Rakauskas noriai aiškino, kaip reikia važiuoti trirate transporto priemone, nes kai kurie vaikai net ir po kelinto važiavo sunkiai suprato, kad ant Trikke reikia judėti visu kūnu.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį penktadienį Šakių „Varpo“ mokykloje viešėjo profesionalus sporto treneris, šiaurietiško ėjimo asociacijos prezidentas, aktyvaus poilsio propaguotojas Laimontas Rakauskas, kuris pradinių klasių moksleiviams vedė kitokią kūno kultūros pamoką. Vaikai per pamoką susipažino su unikaliu, tik žmogaus jėga varomu triračiu, suteikusiu mažiesiems puikių emocijų.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos