baneris leidinys

Lapkričio 29 dieną Kauno rajono Rokų gimnazijoje vyko respublikinio dienoraščio konkurso „Aš einu...“ baigiamasis etapas. Jame dalyvavo didelis būrys 5–12 klasių mokinių iš daugiau nei 30 šalies mokyklų. Tarp jų ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos jaunieji literatai.

Konkurso tikslas – skatinti mokinius dienoraščio forma originaliai išreikšti asmeninius jausmus ir įspūdžius. Rezultatai pranoko lūkesčius, nes mokiniai įrodė, kad yra nepaprastai kūrybingi ir kupini idėjų. Ne išimtis ir šakiečiai, paskatinti savo lietuvių kalbos mokytojų Danutės Aniulienės, Nijolės Vaičiulienės, Jūratės Vizgirdienės ir Rasos Bublaitienės. Deja, sėkmė lydėjo ne visus. Samanta Stankevičiūtė (mokytoja N. Vaičiulienė) užėmė antrąją vietą, o paskatinamąjį diplomą laimėjo Miglė Unguvaitytė (mokytoja D. Aniulienė). Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o prizininkams įteikti skirtukai, kuriuose įrašytos citatos iš jų pačių kūrybinių darbų.

„Draugo“ inf.
lekeciu darzelio atidarymas
Nuotr. Simbolinę Lekėčių darželio įkurtuvių juostelę perkirpo (iš dešinės) rajono meras Edgaras Pilypaitis, UAB „Dinaras“ vadovas Giedrius Juškauskas ir Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Linas Adomaitis.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį pirmadienį Lekėčių mokykloje-daugiafunkciame centre – džiaugsmingas sujudimas. Čia vyko iškilminga vaikų darželio atidarymo šventė. Bendruomenei duris atvėrė naujai sutvarkyti pradinių klasių kabinetai ir beveik...

(Daugiau paskaityti galite gruodžio 7 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
streikas adomaviciene
Nuotr. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Šakių susivienijimo vadovė Birutė Adomavičienė vienintelė dalyvavo Vilniuje vykusiame mokytojų mitinge.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Praėjusį penktadienį trečią savaitę streikuojantys mokytojai rinkosi į Vilniuje vykstantį mitingą, kuris, pasak jame dalyvavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Šakių susivienijimo vadovės Birutės Adomavičienės, buvo surengtas dainuojančios revoliucijos principu. Tačiau ji apgailestavo, kad daugiau mūsų rajono mokytojų mitinge taip ir nepasirodė.
Lapkričio 23 d. Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko tradicinis regiono gimnazistų konkursas „Gamtukai“. Jame susirungė aštuonios komandos iš Marijampolės Rygiškių Jono, Vilkaviškio „Aušros“, Kybartų Kristijono Donelaičio, Pilviškių „Santakos“, Gražiškių, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Lukšių Vinco Grybo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijų.

Komandas vertino dvi komisijos, kurias sudarė skirtingų apskrities gimnazijų gamtos mokslų mokytojai. Dalyviams teko įveikti suktas užduotis, kūrybines rungtis, susirungti protmūšyje, atsakyti į specialistų klausimus. Iš vietinių geriausiai sekėsi trečiąją vietą užėmusiems Kudirkos  Naumiesčio gimnazistams. Pirmi buvo marijampoliečiai, antri – vilkaviškiečiai.

„Draugo“ inf.
Penktadienį rajono savivaldybės taryba patvirtino Jaunimo reikalų tarybos išrinktus kandidatus jaunimo apdovanojimams gauti. Jiems bus skirtos vienkartinės piniginės išmokos.

Pagal Jaunimo reikalų tarybos teikimą savivaldybės taryba patvirtino šias apdovanojimui pateiktas kandidatūras:
verslumas gimnazijoje
Nuotr. Konkurso nugalėtojais tapo „Startuoliai“ (kairėje), antrąją vietą užėmė komanda „Verslas nuo 0“ (dešinėje).


Praėjusį antradienį Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko tradicinis Verslo dienai skirtas renginys. Jame, padedant rajono verslininkams, verslą bandė kurti moksleiviai iš Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo ir Griškabūdžio gimnazijų, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kidulių ir Sintautų pagrindinių mokyklų.
juodisius
Nuotr. Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius mano, jog reikėtų orientuotis į centrų specifiką ir stipriąsias sritis.


Pirmadienį rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis savo kabinete priėmė naująjį Marijampolės profesinio rengimo centro (PRC) direktorių Gražvydą Juodišių, kuris paskirtas centrui vadovauti ateinančius penkerius metus. Susitikime dalyvavo Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus vedėja Marija Jurgilienė ir Verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė.
luksiai basanavicius
Nuotr. Atminimo lentą buvusiam Lukšių mokyklos auklėtiniui dr. Jonui Basanavičiui atidengė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Penktadienį, minint Nepriklausomybės Akto signataro dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį, jo garbei renginiai vyko ne tik Vilniuje, kur atidaryta tautos patriarcho aikštė, atidengta jo skulptūra, bet ir Lukšiuose. Po konferencijos „Tegul meilė Lietuvos / Dega mūsų širdyse...“ (Vincas Kudirka) prie įėjimo į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją dr. J. Basanavičiui atidengta atminimo lenta.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos